Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sajnos voltam 1 évet börtönben...

Sajnos voltam 1 évet börtönben, most 9 hónap feltételesen vagyok, viszont várandós lettem. Ha még a feltételesen vagyok, és akkor születik meg a baba, lehetek én a gyámja? Befolyásol valamit? Köszönöm a normális válaszokat!

Figyelt kérdés

2022. máj. 30. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
mi volt a gond?
2022. máj. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Szülő nem lehet gyám, a szülő az szülő.
2022. máj. 31. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha egy évet voltál börtönben, akkor a teljes büntetési tétel sem lehet olyan sok, tehát az elkövetett cselekmény sem főben járó bűn.

Ha a gyámhatóság megítélése szerint a születendő gyermek nevelésére alkalmas vagy, a körülmények is megfelelőek, akkor nincs semmi gond.

Ha meg nem, akkor értelemszerűen máshol kell elhelyezni, ahol jobbak a körülmények. Ne csinálj semmi törvénybe ütközőt, és akkor nem lesz gond.

Egy idő után a büntetett előélettől is mentesülsz.

Szóval a lényeg: gyámja nem lehetsz. A gyám a szülőt helyettesíti, ha az bármely okból nem tudja ellátni a gyermeknevelést. Nem lehetsz önmagad helyettese.

2022. máj. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdeklődj a gyámhatóságnál. Ha nem gyerekgyilkosságért vagy más hasonló bűntettért ültél, akkor alighanem minden rendben lesz körülötted.
2022. máj. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Viselkedj rendesen, hogy ne kerülj vissza, mert akkor viszont elveszik a gyermeked.
2022. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
De még ha elveszik, akkor is kerülhet családtaghoz, nem?
2022. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki elpártolja, miért nem kerülhetne (ha megfelelő körülmények közé fogadná)?
2022. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm. Könyvelő voltam, adócsalás volt a gond. Nem fogok visszakerülni, dolgozom az első pillanattól, hogy kint vagyok. Jók a körülményeink is, jó fizetésünk van.
2022. jún. 1. 03:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!