Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A fönökeim mért ilyen ilyen...

A fönökeim mért ilyen ilyen bunkók?

Figyelt kérdés

Négy éve dolgozom a cégnél minden féle munkát megcsinálok segítek az irodán a rendezvényeken is kiveszem a részem. Oda teszem magam.

Mégis volt egy idős kollégám aki betanított. Ő mindig szapult a főnöknek.

Nem értettem mért egy befásult öregasszony szavára ad de láttom rajta hogy fenntartásai vannak. Amúgy gyakran csak bámul és elég távolság tartó amúgy néha kérdezi hogy miujsâg hogy vagyok azon kívül csak a mellem nézi.

A probléma a másik főnök. Rajta látszik hogy nyíltan utál alig akar köszöni akkor is ha köszön rideg.

Igyekszem tisztelettudó lenni és nem feszem fel de zavaró.

Az utóbbi időben többet beszélt hozzám de nekem az elmúlt évek nyomot hagytak a lelkembe szóval tartom a távolságot.

Sose értettem a viselkedését.

De minap történt egy aggasztó eset inkább több is.

A kávégép mellet álltam ami az irodája közelében van (sajnos)

A folyosón bőven van még hely. Bement az irodába de úgy hogy a keze surolta a fenekem nem csináltam semmit mert mondom lehet véletlen de utána megállt és eljött párszor mellettem vigyorogva lehet rajtam nevetett mert éreztem hogy vörös a fejem.

Mostanában arra jönn amerre én vagyok és mindig kicsit hozzám ér.

Lehet így akárja figyelni a munkám? Mert egy régi dolgozó panaszkodott rólam azért mert én lassan dolgozok ami nem igaz csak szeretem alaposan csinálni a munkám.

Szóval nem értem.


2022. jún. 10. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:

"Mostanában arra jönn amerre én vagyok és mindig kicsit hozzám ér."

Le akar feküdni veled. Ha rosszul érzed magad a munkahelyeden, keress másikat! Van sok.

2022. jún. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert közép-európában a vezetői "kultúra" nem létezik.

Szerintem keress más munkahelyet.

2022. jún. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Félek váltani olyan nehéz. Tudok alkalmazkodni de egy új munkahely stresszes. Megint betanulni
2022. jún. 10. 09:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Szexuális zaklatás, mielőbb válts munkahelyet! Felmondólevélben pedig igenis jegyezd meg ezt.

Minimum.


Sok ember nem való vezetői pozícióra. Legtöbb pénzhajhászást nyomatja és nagy embernek érzik magukat, amivel az erkölcstelen személyek még inkább szeretnek visszaélni.


Kis dolgozóként csak egy cserélhető alkatrész vagy számukra, mindemellett kiszolgáltatott.


Sok helyen a "nem szólalok meg, mert baj leszkirugnak" emberkéket ki is használják több aspektusból is.


Tudják, hogy ezen emberekkel lehet legjobban játszadozni, kihasználni.


Az is szomorú, hogy sokan képesek csak a munkájuk miatt csendben tűrni mindezt.


Jómagam egykor a felettesemet offoltam, aki mindenhova követet, ráadásul látványosan.

Kikisértem, amikor kiment cigizni. Erre az alkalomra felkészültem. Marasztalni akart még egy hétig azon a részlegen, ahova átirányítottak, hogy besegítsek az elmaradásukba, így közelebb tudott tartani magához.

S az akkori kinti beszélgetésünk folyamán mondta:

Mit szólnál, ha elintézném, maradj 1 hétig még itt...


Elé áltam s lealázva őt, a rendes hangnememből átváltottam halk, nyugodt, ám fenyegető, lenéző hangnembe és a válaszom:

Mással lehet szórakozhatsz, de velem nem felesleges. Tiszteletet, mint főnököm megkapod továbbr is, de emberként elásod magadat mélyebbre, ha ezt tovább folytatod. A pozicióddal való visszaélés a legszánalmasabb.

Kirugatsz? Csak nyugodtan. Bárhol találok másikat. Annyit nem ér egy munkahely, hogy szexuális zaklatásnak adjam s hagyjam magamat!


Meglepődött, hogy a munkájának alázatos, engedelmes és együttműködő látszólag szolid nő, 180 fokban személyiséget váltott.


Felemelte hangját, pár dologban el is szólta magát.

Leültem és küldtem neki e-mailben ajándékot.


Mosolyogva faképnél hagytam, megjegyeztem, hogy amíg van még lehetősége ott egymagában nézze meg mit kapott.


Ingerülten pár perccel később utánam jött, jópofizva kihívott.


Láttam rajta, hogy lehet kezet fog emelni rám, ezért már a folyosón megáltam. Karomat megragadta húzva.

Megjegyeztem:

Az indulatod miatt figyelmetlen vagy. Felmutattam a folyosó kamerájára.


Leközöltem, hogy fogja vissza magát és nem, nem fogom törölni az előbbi beszélgetést a telefonról, amiről kapott egy másolatot a barátom is e-mailben.

Az ezelőtti dolgairól pedig a többi csatolt fájlról volt otthon másolatom.


Jött azzal, hogy feljelenthet ezek miatt.

Válaszom: nem tudom ki járna rosszabbul... Az aki önmaga védelme érdekében kényszerült erre VS szexuálisan zaklatja alkalmazottját, visszaélt poziciójával...


Onnantól békén hagyott. Eleinte indulatos volt, aztán lecsitult, sőt néha napján puncsolt, kedveskedett, hogy töröltem-e ezeket.

Direkt húztam az agyát semleges válaszokkal. Amikor kifordult a jópofi szerepéből, megmondtam neki:

Hülye leszek kitörölni, főleg amíg ott tartózkodtam.


Az ilyen szemeteket lehet csőbe húzni, főleg ha ki tudod zökkenteni a nyergéből.


Szerettem azt a munkámat is, idővel pedig mellette megalapoztam jelen karrieremet, magam útját, amelyet imádok.


Számos zaklatóm volt, meg kellett tanulnom kezelni jobban az embereket, főleg ezt a réteget.


Csendes nyugodt ember vagyok, bizonyos emberek, akik kívülről csak ezt az oldalamat látják nagy tévhitekben élnek, téves következtetéseket vonnak le.

Azt is elfelejtették, nem nekik voltam alázatos, hanem a munkámnak, abba pedig bele tarzozik munkahelyen tartózkodó összes személy, akivel együtt működünk a végeredmény érdekében.


Legyél tökös vagy csak hagyd hátra a helyet. Nem ér annyit a plusz probléma forrás, ami akadályoz a munkád elvégzésétől a lelked nyugalmáig, ami kihathat/kihathat (nem tudom pontosan, hogy állsz ebben pillanatnyilag) a magánélettől egészen a munkádban való teljesítményig.


Bele se merek gondolni, milyen lenne 0 ellenkezéssel, felszólalással kiszolgáltatottnak lenni.


Ne hagyd magad!


Pl rejtsd el a telefonodat úgy, hogy ne lássa és videózd le vagy távkioldó segítségével fotózd le a szemetet.


Ha netán szükség esetén bizonyíték kell.


Légy ravasz vagy lépj le, ami előbb utóbb úgyis opció lesz, hiszen nem rendesek veled.


Csendben is tűrheted, de annak sose kellemes a végkimenetele az ilyen esetekben.


Látja, hogy nem ellenkezel, így azt hiszi többet megengedhet magának, mert csendben tűröd.

+nyominak kezelhet, akiről azt hiszi bármit megtehet.


Ne engedd vagy kérj segítséget pl kollégától, aki elbújik s "véletlen" arra jár és látja ezt, mint szemtanú stb.


Kitartást! Tedd meg önmagad érdekében a szükséges lépést valamelyik opció irányába:

Feljelented (bizonyítékkal, netán szemtanúval),

Befenyíted szolidan, vulgáris szavak megkerülésével, bizonyítékkal,

Otthagyod a helyet, ám valószínű ez előbb utóbb is bekövetkezik.

2022. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Működtünk*

Bezavart a jelen, mivel barátnőmmel dolgozok együtt kettesben, akit ott ismertem meg.

2022. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, úgy akarja figyelni a munkád, hogy könyökig nyúl a p@dba.

Sok eszed van.

2022. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6# Talán neked kéne a pi...ba nyúlni. Akkor nem írnak ekkorra hülyeséget. Ezek az emberek úgy csinálják hogy ne tudj mit felhozni ellenük. Azért nem értem mért ilyen mert eddig egy bunkó szemét volt erre meg ilyeneket csinál.
2022. jún. 10. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!