Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendelésnél rossz címet adtam...

Rendelésnél rossz címet adtam meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Külföldről rendeltem, elvileg sima levélként fog megérkezni a postára, de rosszul adtam meg a címet.

(kézbesíteni valószínűleg tudja majd, mivel nem utánvéttel érkezik csak nem én kapom meg)

Mi a teendő ilyenkor?

Elvileg a mellettünk lévő társasházba fogja kézbesíteni, de én még csak most költöztem oda és nem ismernek.


2010. szept. 20. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Most csak reménykedhetsz abban,hogy aki megkapja a csomagot az aranyszívű ember,és utána jár a névnek,így megtalál téged..De ha elteszi(főleg ha semmit nem kell aláírnia) akkor semmit nem tehetsz..

Egyszer hozzám is jött egy csomag Brazíliából.mivel fogalmam sem volt kié a csomag,és senki nem jött el hozzám avval,hogy véletlenül az én címemet adta meg,és ha az ő nevére jönne akkor értesítsem,így nem sok választásom maradt.

Elmentem a postára,hogy vissza küldjem a feladónak,de a postát nem érdekelte,hogy téves csomag,és elég borsós árat kellett volna fizetnem..Gondoltam visszaadom mint talált csomag,de mivel "átvettem" nem lehet talált csomagnak minősíteni..Így fél évig tároltam,reménykedve,hogy nem étel van benne,és egyszer csak megjelenik a csomag gazdája..Nem jött senki.Így úgy döntöttem,hogy az enyém,és felbontottam..

Ha tudod,hogy milyen címet adtál meg ,akkor menj át oda,és beszélj az ott lakókkal.Mond el,hogy hibáztál,de csomagot vársz amit elképzelhető,hogy ide küldenek..Add meg a telefonszámodat,hogy tudjanak szólni ha megjött a csomag..Ha nem teszed meg ,akkor ne várd,hogy az illető utánad nyomozzon..

2010. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ilyenkor a postával nem lehet valami egyeztetni, hogy mondjuk ezt és ezt a levelet ne kézbesítsék, inkább bemegyek érte.
2010. szept. 20. 14:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Szólj a rossz címen lakónak, hogy mi történt. Egy normális emberrel meg lehet ezt tárgyalni.
2010. szept. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha egy sima levél, vagyis nincs mit aláírni akkor a postással is megbeszélheted. Mi is kaptunk már meg úgy levelet, hogy a cím teljesen más volt. Mondjuk egy nagyvárosban lehet, hogy a postás nem ismer mindenkit.
2010. szept. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Menj be a postahivatalba, mondd el, hogy rossz címet adtál meg. Felveszik az adataidat, neved, címed, és kérd meg őket, hogy ne küldjék ki a kézbesítővel, mert be fogsz érte menni. Meg fogják érteni, nem te vagy az első, se nem az utolsó ilyen problémával. Mindenképpen legyen nálad személyi, hogy a neved igazolni tudd. Jó esetben még a telefonszámod is elkérik, és értesítenek, ha megérkezik a leveled. Nekem szóltak, de én csak költözés miatt mentem be, mert az előző címre érkezett volna a levelem, településen belül változott a címem.
2010. szept. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
vagy nem tudod felvenni a kapcsolatot azzal az illetővel/oldallal ahonnan rendeltél? biztos van valami cím ahol el lehet őket érni, és akkor kijavíthatnád a hibát. ha meg nem, én is átmennék szólni a rossz címen lakóknak, ha én lennék az nem haragudnék meg semmi, átvenném és odaadnám a csomagot. :)
2010. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy már postázva lett.

Szerintem a postán elintézem a dolgot, mert a másik lakóról fogalmam sincs, hogy kicsoda és hogyan fogadná.

2010. szept. 20. 15:01
 8/12 anonim ***** válasza:
A posta tuti el tudja intézni, de a szomszéddal is beszélhetsz. Ez nem akkora dolog. Végülis nem beköltözni akarsz hozzájuk.
2010. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

És szerintetek azt honnan tudom meg, hogy hozzánk melyik postából kerül?

Van vagy 5 a közelben.

2010. szept. 20. 16:09
 10/12 anonim ***** válasza:
Menj be az egyikbe és biztos megmondják hova fordulj.
2010. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!