Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan irjak dalt? (Nem...

Nemeth Kamilla Nora kérdése:

Hogyan irjak dalt? (Nem kèrek kritikát)

Figyelt kérdés
2022. júl. 12. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Vannak e zenei ismereteid - kezd a zenével.

Van e gyakorlatod a szöveg írásban - kezd a szöveggel.


A meglévő zenékre új szöveg szerzői jog kérdéseket vethet fel.

2022. júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a felütéssel ne számíts lelkes válaszolókra. Verset akarsz írni, vagy zenét? Mihez értesz?

A kerdésed alapján semmihez.

2022. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan dolog, amit nem lehet megtanulni.

Bár te meg azt sem akarnád, csak idelöksz egy flegma kérdést, és várod a világot megváltó megoldást.

Szóval a lényeg az, hogy tehetség kell hozzá. Az vagy van az embernek, vagy nincs.

Neked nincs. Ha lenne, akkor nem itt kérdeznél, főleg nem ilyen stílusban.

Röviden tömören, felejtsd el.

2022. júl. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. válasszal nem teljesen értek egyet. Tehétség kell, és rengeteg tanulás.
2022. júl. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha "vitzes fijú" akarnék lenni, azt tanácsolnám, hogy íróeszközzel, papírra vagy számítógépes billentyűzetről egy szövegszerkesztő fájlba! :D

Ha komolyan válaszolok, akkor azt tudom neked írni, hogy soktényezős a témakör!

Az egyik legfontosabb része ennek az egésznek, hogy legyen mondanivalód! -Irkálhatsz akár profin rímelő irományból egy könyvtárnyi anyagot is, ha annak tartalmát senki nem fogja "sajátjának érezni", nem érzi meg azt vagy tudatosul benne az, hogy megérintik a hallottak, hogy "őt szólították meg"! Tehát azt a dalszöveget már a megírása előtt eldobhatod, amelynek tartalma a lőtéri kutyát nem érdekli!

Nem baj, ha aktuális, minimum az éppen megélt korszakhoz igazodik a szöveg - tartalmát tekintve! -Ha szerencsés témakört választasz, akkor járhatsz úgy is, mint én, - hogy 30 év távlatában is aktuálisra sikerült dalszöveget sikerül írnod, (ugyanis én nem egy dalszöveget megírtam már életem folyamán, ráadásul nem az elcsépel szerelemről szóltak ezek a dalok, mint úgy általában 100-ból 150 szokott)!

Nem baj, ha célközönségnek írsz dalokat, de még jobb, ha az általad írt dalszöveg közérthető!

Az sem baj, ha rímel a szöveg és ütemét tekintve is szinkronban vannak egymással a részletei, gondolatmenete folyamatosságot sugall.

Az emberek nem szeretik a túl hosszú, vontatott, önmagát folyamatosan megerősítő, ismétlő dalszövegeket sem - azt feltételezve, hogy komoly, mondanivalóval rendelkező dalokat szeretnél írni és nem ütemre sikoltozni, ugyanazt ismételgetni 10 percen keresztül! -Sokan, akik számítógépes zenét próbálnak írni, többnyire ebbe buknak bele!

Van egy rossz hírem is!

A dalok mondanivalója egyre fontosabb, mert a zenei hangok, ütemvilágok tárházát lényegében már kimerítette az emberiség, - az emberi fül, agy számára kellemes, emészthető és új hangzásvilág megteremtésére tett kísérletek gyakorlatilag már kimerítik a "lehetetlen küldetés" kategóriát! Az igazi esélyt az teremti meg egy dal népszerűvé válására, hogy olyan mondanivalót közvetít az emberek felé, ami őket érinti meg - az adott pillanatban, - a zene sokadlagos tényezővé zuhan korunkban.

A másik rossz hírem, hogy aki dalok írására szánja rá magát, annak muszáj megtanulni a kritikák feldolgozását, mert meg lehet tenni, hogy figyelmen kívül hagyod a kritikákat, - akár be is foghatod a füledet és el is fordulhatsz, le is tilthatod minden platformról az egész bolygót, amelyeken meg tudnak szólítani, - de a kritikák sarkallják arra a dalszöveg írót, hogy fejlődjön. Ha elzárkózol a fejlődés lehetőségétől, akkor legjobb esetben is csak egy dvd fogsz tudni kiadni vagy "egy dalos zeneszerző" maradsz, míg élsz. Ez azért fontos, mert az emberek elfordulnak azoktól, akik érzéketlen "profizmussal" viszonyulnak hozzájuk!

A hallgató a fogyasztó! Ha szeretnél valamit is elérni, akkor nem hagyhatod figyelmen kívül a fogyasztói kritikákat, - arra is jók ezek a kritikák, hogy az ember olykor-olykor visszazökkenjen az őt körülvevő valóságba, tudatosuljon benne a valós helyzete. Egy ember azt mond, amit akar! De ha 10-ből nyolc hasonló tartalmú kritikát fogalmaz meg, akkor - már csak a nagy számok törvénye alapján is - érdemes elgondolkodni a kapott kritikákon!

Remélem, hogy találtál hasznos részlete(ke)t a válaszomban!

2022. júl. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Az a baj, hogy a tényleg minőségi tartalomra egyre kisebb az igény.
2022. júl. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

6. Sajnos ezt a saját szakterületemen is tapasztalom (könyv és lapkiadás).

De nem vagyok teljesen biztos, hogy valóban nincs.

Mostanában rengeteg spanyol dalt hallgatok. Mindegyiknek van verse. És nem két buta sor ismétlődik, hanem elmenne önállóan, zene nélkül is.

Világmegváltást nem vár az ember egy daltól, de szóljon valamiről.

Nálunk pl. Szekeres Adrienn dalai (amiket ismerek) ilyenek. Csak egyet írok, bizonyára van több is.

Nem tudom mi az oka, de sok hasonló kérdés van itt. A közös bennük az, hogy semmiből akarnak valamit. Semmi tanulás, önképzés, semmi erőfeszítés.

Mondjunk olyan programot, amivel zenét lehet írni. Hát kérem szépen, zenét egy papírral, ceruzával lehet írni, ha valaki néhány évet eltöltött a tanulással, és a tehetsége is meg van hozzá. Ha ezt beírom, akkor a reakciója az, hogy bunkókra nem vagyok kíváncsi.

30 éve foglalkozom hivatásszerűen képfeldolgozással. Ismerem a legújabb profi programokat is, üzemszerűen használom. Elsősorban a Photoshopot.

Nekem ennyi rutinnal is minimum fél nap lenne egy kérdezett hatás elérése, neki telefonra kell egykattintásos módszer, és még toppant is a lábacskájával, ha éjszaka közepén nem kap választ.

2022. júl. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 Mert most ez a divat. És mindenki azt hiszi, hogy elég az, hogy ők akarják, és rögtön világsztárok lesznek. Ráadásul ha valaki negatív kritikával illeti, akkor ő a hülye, mert nem érti adott mű művészi mélységét.


Tegnap linkelt valaki egy dalt Zsebibabától, hogy mit szólunk hozzá. Kíváncsiságból ránéztem, mert nem ismerem az előadót. (nem is baj), a kommenteket olvasva van, akinek tényleg bejön ez a fajta tartalom.

Ahogy Varga Irén is lehet kis hazánkban sztár.

De ettől még nem lesz jó, amit csinálnak.

Bár mondjuk Irénke esetében arra haragszom, aki futtatja, mert szerencsétlen nő beteg, csak annyit lát, hogy kap pénzt. Az már nem megy át, hogy nem vele, hanem rajta nevetnek a "rajongói". Kivéve, akik szintén hozzáhasonlóan egyszerű gondolkodásúak, vagy azt hiszik, hogy

a) Mennyivel jobbak, mint Irénke, és ez egy pozitív megerősítés nekik, hogy nem ők vannak legalul

b) Mennyivel jobb Irénke, mint ők, mert elért valamit, ami nekik csak álom, de van remény, hogy hátha majd ők is...

2022. júl. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!