Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor megszülettem anyukám...

Mikor megszülettem anyukám vezetéknevét kaptam és mivel nem ismerek más olyant aki anyjáról kapta volna a vezetéknevét ezért nagyon egyedül érzem magam így. Van mással is ilyen? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés
2022. aug. 6. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Nekem vagy 5 ismerősim ilyen.

Ha nem tetszik a neved - és elmúltál már 18 - akkor válzotzasd meg.

2022. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is anyám vezetéknevét kaptam.

Sőt minden olyan csecsemő kapta és kapja ma is az anyja vezetéknevét ahol az apuka nincs megnevezve. De ma már kérhető az is, hogy az anyja vezeték nevét kapja a kicsi

2022. aug. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Olyan ismerősöm is van, aki meg inkább felvette az anyukája vezeték nevét, az apja helyett.
2022. aug. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak nagyon rosszul esik hogy szivatnak suliban ezért hogy anyukám vezetéknevet kaptam pedig van rendes apukám.Akinek megvan a neve csak valamiért nem azt kaptam.
2022. aug. 6. 21:46
 5/7 anonim válasza:

Sajnálom. Nem értem, mi ebben a gúnyolni való.

Remélem megoldódik majd, és abbahagyják.

Esetleg valakitől nem tudsz segítséget kérni? Pl. tanártól.


De ennek ellenére azért tudd, hogy nem a te hibád, és nincs benne semmi fura.

2022. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2022. aug. 7. 12:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Ha még nem vagy 18 és tényleg nagyon zavar ez a dolog akkor szülői beleegyezéssel felveheted apukád nevét. Csak ezt akkor beszéld meg a szüleiddel. Esetleg lehet úgy is hogy kötőjelesen felveszed anyukád vezetékneve mellé apukád vezetéknevét is és úgy lehet nem esne nekik annyira rosszul.

Ha viszont elmúltál 18 akkor csak egyszerűen bemész az anyakönyvvezetőhöz és kérvényezed. 10.000 Ft az egész, alapvető okmányok cseréje ingyenes (személyi igazolvány, lakcímkártya, taj kártya, adókártya). Viszont ha van jogosítványod az például fizetős.

2022. aug. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!