Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez miért van? (Bővebben lent)

Ez miért van? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A bőrgyógyász írt fel nekem egy krémet pár hónapja, és mikor mentem kiváltani a receptet elkérték a személyimet.

Ma megint mentem kiváltani egy receptet egy másik gyógyszertárba, ugyanaz a krém amúgy, és ők meg a tajszámomat kérték.

Persze semmi gond, nálam volt a személyim is a múltkor, és tudtam ma a tajszámomat is.

DE!

Mikor apának kellett kiváltanom egy receptet, neki írtak fel valami orrsprayt, akkor csak tök simán nekem adták, nem kértek semmit - se személyit, se tajszámot. Semmit.

Szóval ez normális, vagy csak én jártam így?



2022. aug. 26. 14:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak a vényköteles gyógyszerekhez kell a tajszám, ha eRecept készült (felhőbe töltötte fel az orvos). Vagy akkor, ha vényre is adható, mert valami támogatás kapható rá, és szintén felhőben van.

Amikor a személyit kérték, akkor azért lehetett, hogy kiderüljön, nem felnőtt kezébe adható-e.

2022. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!