Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a gáz, villany...

Andras22 kérdése:

Hogyan lehet a gáz, villany és egyéb számlákat a rezsicsökkentett felső határa alatt tartani valamilyen módon?

Figyelt kérdés
2022. aug. 26. 15:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nálunk elég 5 percre bekapcsolni légkondit (fűteni is lehet vele) és mivel nappaliban van mindenhova eljut a meleg.


Jómagam mondjuk alapon kedvelem a hidegebb időt. Télen nyáron nyitva a szoba ablaka.


Csekkold a keletiek kultúráját, ott ágyfűtés van pl szobába.


Napelem+infravörös padlófűtés.


(napelemre szoktak lenni pályázatok)


Ám sok ember alapon nem valami környezettudatosan él.


Pl fogat mos, szájában a kefe, de a víz folyik a csapból,

Sajtot, felvágottakat alufóliázza, pazarolja azt, gyűri, szakad, kuka, helyette egy zacsiba légmentesen elég lenne becsomagolni.


A zacsikat meg nem tépdesni, lyukasztani túlterheléssel stb, hanem becsben tartani, mint anno amikor bejött. Dédimék még elmosták és újra használták.

Tőlük vettem át.


Mosogatás. Literes beáztatások helyett időben elmosni a dolgokat, fémdörzsivel leszedni a retket aztán mosogató szivaccsal elmosni.


Külön rongyot tartani a tiszta vizes felületek törlésére.


Pl megmosott kezet abba törölni, nem papírtörlőbe.

A szivaccsal letisztított bútort szintén nem papírtörlővel kell szárazra törölni, ugyanez a mosogatónál... Stb.

(ezen hibákat pl anyámék csinálják... Kiakasztanak, ha náluk vagyok és szemtanúja vagyok)


Lidl ben van nagyon jó mikroszálas zöld törlőkendő.


Vettem anyáméknak is, de nagyon tojnak bele, a rongy pedig... Már nem zöld a nem megfelelő használat miatt.


... Stb. Rengeteg mindenre oda figyelnének az emberek, nem menne el a kis pénzük se sok felesleges vacakra se.


Pl törlőpapír, alufólia.

Nálam nincs egyik se,mert ostoba pazarlás és folyamatos hulladéktermelés.


Számos dolgon lehet "spórolni", amik igazából nem is kellenének vagy nem megfelelően használjuk. A spórolást ezesetben neveném környezettudatosabb életmódnak.


30N

2022. aug. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!