Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a gáz, villany...

Andras22 kérdése:

Hogyan lehet a gáz, villany és egyéb számlákat a rezsicsökkentett felső határa alatt tartani valamilyen módon?

Figyelt kérdés
2022. aug. 26. 15:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Egy ismerősömtől hallottam, hogy nekik 4000 köbméter volt a gázfogyaztás múlt évben, ami az 1700-as rezsicsökkentett mennyiség fölött van jóval.

Bement az MVM-hez és beíratta, hogy ezentúl havonta max 144 köbmétert fog fogyasztani ami még bent van a rezsicsökkentett mennyiségben. Így nem a korábbi év alapján számolják neki. Mert az rettentő magas lenne. Elképzelhető hogy ez lehetséges.

2022. aug. 26. 15:39
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy ez a villany és egyéb számlákra is igaz.
2022. aug. 26. 15:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Regényt lehetne írni erről, annyi módja van. Az internet is tele van vele.

Áram: korszerűtlen fogyasztók. Nem kellően karbantartott hűtőszekrény, fagyasztó. Túl magas hőfokra állított forróvíztároló. Feleslegesen felkapcsolt csillárok hagyományos izzóval és így tovább.

Gáz: fecskében is izzadok télen, mert feltoltam a fűtést 28 fokra. Szökik a meleg minden lyukon. Elavult fűtési rendszer stb.

2022. aug. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges. Ha a bemondott érték feltűnően eltér a korábbitól, kimennek ellenőrizni. Ha éves átalányt fizet, és elfogadták ezt a számot, akkor jövőre a leolvasásnál ki fog bukni az eltérés. Ha ténylegesen belül maradt, akkor nincs gond. De ha többet fogyasztott, akkor utólag egy összegben kell kifizetnie.
2022. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mire használja a gázt? Fűteni maximum 3-4 hónapig fűt az ember, így másra is használja. Palotában lakik?
2022. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze lehetséges, hogy nemsokára le is jár a határidő amíg be lehet jelenteni.
2022. aug. 26. 15:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd akkor fog nagyon rábaltázni, ha mégsem sikerül csökkentenie a fogyasztását vagy csak minimálisan és az egész túlfogyasztását majd a következő éves leolvasásnál egyben kiszámlázzák neki az emelt áron.
2022. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4. Szerintem meg lehet azt változtatni. Kerülhetek olyan helyzetbe, hogy megváltozik az élethelyzetem, amit nem tudtam előre. Pl. elköltözök hónapokra, a fűtés meg minimálisra van véve.

Nem hiszem, hogy kötelező lenne egy évig fizetni azt a mennyiséget, amit előző évben fogyasztottam.

Ráadásul a gázosok a túlfizetést az éves elszámolásnál nem fizetik vissza (a villanynál igen), hanem csak nyilvántartják a túlfizetést és abból vonogatják le a következő számlákat.

2022. aug. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Másoktól lopod a gázt és a villanyt.
2022. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8. Ez igaz, csak néha furcsán intézik. Apámmal éltem együtt. Tavaly az év elején elment. Amikor szerződést módosítottam, feltolták a másfélszeresére. Persze később jöttek a jóváírások, de nem tudtam rávenni őket, hogy hagyják békén a díjfizetés összegét.
2022. aug. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!