Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldön élők, ti hogy...

Külföldön élők, ti hogy tervezitek a kinti országban a lakhatásotok megoldását a nyugdíjas éveitekre? Ha most bérlitek a lakást, bérlitek tovább a majdani nyugdíjatokból, esetleg hitelre vettetek egyet, vagy visszaköltöztök M.o.-ra vagy hogyan?

Figyelt kérdés

2022. aug. 26. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor külföldre költöztünk béreltünk, miután hitelképessé váltunk vettünk egy lakást. Úgy gondoltam soha többé nem jövök Magyarországra, hisz megvan minden amire szükség van.

De egyszer jött a gondolat h ott is csak azért dolgozom h hitelt fizessek.

Eladtam lakást, kocsit és haza jöttünk, vettünk itthon egy családi házat és boldogan élünk hitel és bármiféle tartozás nélkül.

Kicsivel több pénzem marad meg itthon a fizetéséből mint külföldön a hitel és egyéb dolgok kifizetése után.

2022. aug. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És nem lett volna fenntartható, hogy kvázi életetek végéig béreljetek ott kinn lakást? Biztosan (gondolom legalábbis) sokan így oldják meg, illetve a hitel fizetése kb. "ugyanaz", hisz havi fix. költség, csak persze legalább saját lakást törleszted vele (mondjuk nem tudom a törlesztő mennyivel több, ha több, mint egy havi lakbér). Itthon is tudok olyan személyt, aki 60+ éves már, egyedül él, és bérli a lakást, amelyben él - ezt ugyanígy kint is lehetne, nem? (én jövőre tervezek kiköltözni, 32 vagyok).
2022. aug. 27. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi vettunk hitelre kertes hazat kint, amint hitelkepesek lettunk, ahogy az elso valaszolo is tette.

A hitel nyugdijas korom elott lejar, de a tervem hogy fele annyi ido alatt kifizetem mint az eredeti futamido.

A kinti nyugdij nem olyan jo az itteni viszonyokhoz kepest, tehat valoszinuleg Magyarorszagon fogok elni nyugdijas eveimben. Ha nem is vegleg, de az ev jelentos reszet ott fogom tolteni. Ha vegleg visszakoltozok akkor pedig a hazamat kiadom berbe es az jo lesz nyugdijkiegeszitesnek. Remenyeim szerint veszek meg egy hazat hitelre ha a mostani ki lesz fizetve es a mostanit meg kiadnam berbe, ami segitene az uj torleszto fizeteseben.

Ha eleted vegeig berelsz akkor nyugdijas korodban mar nagyon nehez lesz, kivetel ha nagyon jo nyugdijad lesz mert pl gyarigazgato vagy, ugyved, orvos, stb. Az alberlet arak mindig mennek fel es az emelkedes a nyugdijasokat sem kimeli.

Egyik ismerosom kb 1400-at fizet havonta a torlesztesre, ha pedig berelnie kellene a hazat amiben lakik, akkor piaci aron a berleti dij 2500 lenne. Ez jelentos osszeg akkor is ha dollar, euro, vagy fontrol beszelunk.

Vannak persze nyugdijasok akik berelnek, de azert berelnek mert soha nem volt penzuk hogy vegyenek hazat, most sincs, de alberletre se nagyon telik, igy kis lepukkant hazakban elnek.

2022. aug. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen degradáló kérdés ez? Mint ha csak ez a 2 opció létezne... Magyarországon felfuttattam a startup vállalkozásomat úgy, hogy elsősorban külföldi ügyfélkörrel rendelkezem, így gond nélkül vásároltam ingatlant Kanadában, Írországban befektetésnek és Magyarországon is rendelkezem több ingatlannal. Nálam nem opció a bérlés, nem vagyok én bérmunkás
2022. aug. 29. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3: értelek. Igen ezt néztem is, sajnos akár a német, akár az angliai nyugdíjrendszert nézzük, nem olyan jó...pedig azt hinné az ember kint a nyugdíj is annyival jobb, mint a fizetések úgy általában (az itthonihoz képest). De úgy tudom Amerikában sem (pl. Floridában) nagyon fizetnek nyugdíjat, azaz nem nagyon ott sem arra kalkulálni. Így azt hiszem nálam is ilyesmi lesz majd, mint nálad.
2022. szept. 1. 01:45
 6/6 A kérdező kommentje:
*azaz nem nagyon lehet ott sem arra kalkulálni*
2022. szept. 1. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!