Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mindegyik autó biztosításnál...

Mindegyik autó biztosításnál más a kár szakértő?

Figyelt kérdés
2022. szept. 20. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Mindegyik autóbiztosítónál (?) más a kárszakértő? Hát egy ember még ebben a kis országban sem győzné. Sok kárszakértő van, de ha céges szinten kérdezed, akkor sem egy van. Hogy mennyi nem tudom szám szerint.
2022. szept. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem képzeled hogy egyetlen kárszakértő van az egész országban?
2022. szept. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sőt egy biztosítón belül is több van.
2022. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én vagyok a károsult hívtak hogy nem jönnek ki emailben küldjek képeket a sérülésekről
2022. szept. 20. 10:16
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen nem lehetséges.
2022. szept. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Emailben kértek képeket a forgalmiról a betét lapról is a kocsiról is akkor hogyan elemzik ki hogy mennyi a kár énsem értem amúgy ezt
2022. szept. 20. 10:23
 7/10 A kérdező kommentje:
És mindegyik biztosítónál annyi idő kell a kifizetésre?
2022. szept. 20. 11:34
 8/10 anonim ***** válasza:

1., 5. válasszal mi a baj?


Kárszakérteni nem lehet fotók alapján Ki van zárva, és nem is biztos, hogy jól járnál. Pl. amikor belém jöttek, olyan 25-30 ezerre becsültem a károm, a szakértő közel 400 ezerre hozta ki. Ő is fotózott, de mérőlécet is tett mellé, meg befeküdt a kocsi alá, meg átvizsgált tüzetesen.


Kifizetés:

Ha megvan a szakértői vélemény, és elfogadtátok, akkor két eset lehetséges:

gyorsan kérsz pénzt. Ez esetben a megállapított kár töredékét kapd csak meg. De ha elfagyizod, az sem érdekel senkit.

A másik meg, hogy a szerződött partner szerviz elvégzi a javítást. Ha menet közben újabb hibát találnak, akkor kell pótszemle, új értékhatár.

Az avulásnak is szerepe van, mert ha a biztosító számolt ilyeneket, akkor bontott alkatrésznek az egészét kifizeti a megállapított határon belül (arra az elemre vonatkozóan, nem az összesre), de ha újat akarsz, akkor csak részösszeget fizet, a többit neked kell állnod.

2022. szept. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ember hívott a biztosító kár szakértő hogy emailben küldjek képeket a sérülésekről meg a papírokról
2022. szept. 20. 15:55
 10/10 A kérdező kommentje:
Mert mióta van a covid nem mennek ki
2022. szept. 20. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!