Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közúti baleset esetén ( ahol...

Közúti baleset esetén ( ahol "csak" a gépjárművek sérültek, miért vizsgálja a független kárszakértő az okozó autót?

Figyelt kérdés

Sajnos előzés közben figyelmetlen voltam és a mögöttem - már előzést megkezdő- autóval oldalról ütköztünk. Ha minden igaz nem közvetlen mögülem kezdte az előzést azért nem láttam.


A kérdésem, hogy ilyenkor miért az én autómat jönnek kivizsgálni? Mi várható ettől? ( Rendőrt végül nem hívtunk)



2020. jan. 3. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Akkor van gáz, ha valami illegális átalakítást, vagy hasonló szabálytalanságot találnak, ami miatt a biztosító az ügyfélre hárìthatja a kár rendezését.
2020. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A biztosítód igyekszik megúszni a fizetést. Egyrészt azt vizsgálja, nem történt-e biztosítási csalás, másrészt igyekszik találni valamit, amire hivatkozva megtagadhatja a fizetést.
2020. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyan van hgy fele-felére ítélik a felek között a károkozást?
2020. jan. 3. 15:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Van

De ez a te felelősséged volt

2020. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van, csak azt nem a biztosító dönti el, hanem a rendőrségi szakvéleményben lehet olyan, hogy a felelősség megosztott...

Amennyiben te elismerted, hogy te vagy a vétkes, a biztosító ügyintézője nem vizsgálja azt, hogy esetleg mégsem...

Ők csak azt vizsgálják, hogy a szerződésben foglaltakat nem sértetted-e meg.

2020. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj. A biztosítok ilyenek. Vissza sorol A 0 ba !
2020. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha az autó eladás előtt áll épp és nem az én nevemen van akkor kinek a bonusza bánja?
2020. jan. 3. 16:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Azé, aki a biztosítást kötötte
2020. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!