Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jó angolosok! Past simple/pres...

Jó angolosok! Past simple/present perfect?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Angolból felmerült bennem egy két kérdés.melyik a helyes?

-have u taken a lot of photos when u were on holiday?

Vagy:

-did u take a lot of photos when you were on holiday?

Illetve lenne még egy mondat

-Lisa has done a lots of interesting things in his life up to now.

Vagy

-Lisa did a lots of interesting things in his life up to now.


Van azért tippem hogy melyik a helyes, de a biztonság kedvéért jobb angolosok véleményét is kikérném.

Ui: tudom nem vagyok jó angolban, de most kezdtem el komolyabban tanulni😅



2022. szept. 24. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrét időmeghatározás van (yesterday, a week ago, "when" mellékmondat), Past Simple a helyes.

- Did you take a lot of pictures when you were on holiday?


A másodiknál meg igazából mindkettő jó (mert az amerikaiak szeretnek egyszerű múltat használni a befejezett jelen helyett), de egyelőre maradjunk annyiban, hogy az "up to now" perfectes.


Illetve:

- Lisa valószínűleg *her* lesz, nem his.

- a lot of VAGY lots of. Ne vond össze a kettőt. She's done a lot of interesting things VAGY She's done lots of interesting things.

2022. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

A tankönyvi megoldás az lesz, hogy:

Az első mondat Simple Past a when-es tagmondat miatt, mert a múltról szól, sőt meg is mondja, hogy a múltban mikorról.

A második mondat pedig Present Perfect klasszikusan, az "up to now", "by now" ilyesmik mindig arról szólnak, hogy mostanáig, mostanára már mi valósult meg, azaz most mi van meg, mi zárult már le, mi van kész. Tipikisan nem a múltról beszél, hanem a jelenlegi pillanatnyi helyzetről.



Did you take a lot of photos when you were on holiday?


Lisa has done a lots of interesting things in his life up to now.


Ezt írd a házi feladatba, azzal most ne hagyd magad összezavarni, hogy az amerikaiak mit szeretnek máshogy mondani :D

2022. szept. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"a lots of", kettes?
2022. szept. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az volt a megadott opció, akkor "a lot of", nyilván S nélkül, nem úgy ahogy elgépeltem, hanem ahogy a Kérdező is írta. (Vagy "many" is lehetne.)


Köszönöm, -- csak teszteltem, hogy figyeltél-e, természetesen ;)

2022. szept. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező írta rosszul, te csak nem javítottad ki :)
2022. szept. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár le lett pontozva, a 2 megoldás tűnik jónak. Ha meg van határozva konkrétan a múltbéli cselekvés, akkor sima simple past. Az az esemény lezárult.


Egy kis helyesbítés:

• a lot of

• lots of


Mindkettő helyes, de ha a "lot of" előtt nem áll névelő, akkor lesz belőle többesz szám (lots of).

2022. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

copy-paste volt a kérdezőtől, nem vettem észre a hibát mert siettem


#2

2022. szept. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!