Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Volna 2 kérdésem?

Volna 2 kérdésem?

Figyelt kérdés

Első kérdés

Ha határozott idejű munkaszerződésem van és már nem akarok tovább ennél a cégnél dolgozni akkor megvárom amíg lejár mert nem sokára lefog, és szólok nekik hogy már nem kívánom meghosszabbítani a munkaszerződésem akkor ők ebben az esetben követelhetnek felmondási időt? Nagyjából 1 éve vagyok ott.



Második kérdés: Ha előre szólok nekik egy hónappal hogy majd nem fogom meghosszabbítani a munkaszerződésem akkor vajon így is megfogom kapni szép kártyára a nagy prémiumot ami minden évben jár? Dec 20 án szokták utalni a nagy prémiumot, nekem dec 31 ig szól a szerződésem.



2022. szept. 25. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1: nézd meg, mi van leírva a munkaszerződésedben. Tuti, hogy ott lesz valamelyik pontban, hogy a lejárat előtt mennyivel kell közölnöd, hogy nem kívánod meghosszabbítani.... Mert lehet benne olyan passzus is, hogy ha pl. 30 nappal előtte nem szólsz, akkor automatikusan hosszabbodik...

Nem állítom, hogy nálad így van, de EL KELL OLVASNI a szerződést.

2022. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezek nincsenek benne a szerződésben. Már többször is átolvastam, ezért kérdeztem
2022. szept. 25. 14:37
 3/3 NTBS ***** válasza:
Fordulj egy munkaügyi szakemberhez. Ő meg tudja mondani.
2022. okt. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!