Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Dupla árak a boltokban, a...

Dupla árak a boltokban, a fizetés ugyanannyi. Mo nagy kakiban van és ez csak a jéghegy csúcsa. Mit lehet tenni, menekülni külföldre? valaki mondjon egy jó indokot, amiért a 20as éveiben járó fiatal itthon maradjon. Mit kéne csinálni?!

Figyelt kérdés
csak kíváncsi vagyok más hogy fogja ezt fel (főleg ha vannak itt 20-30 év koruliek). a fiataloknak ebben a gazdasági helyzetben kilátástalan itthon a jövőjük.
2022. okt. 10. 01:03
 1/8 Lucifer-666 ***** válasza:
48%
Gondolom, hogy türelmesen éhenhalni meg hasonlók.
2022. okt. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Viszont ha apllikációban gyűjtöd a pontokat, akkor 2 extra hűségpont jár 1000 Ft-onként.
2022. okt. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
65%
Mi elsősorban a határra költöztünk Sopronba. Én minden fiatalnak azt mondom, hogy tanulja a nyelvet, angolt német, főleg a németet. Már A2 nyelvtudással viszonylag jó munkát lehet Ausztriában találni. Ne féljen közvetítő által ingázni. (amennyiben van jogsi). Kezdetnek ez is jó.. Kezdetnek minden jobb mint Itt maradni... Férjem is ingázik. Nem könnyű jó munkát találni, de inkább csinálok egy nehéz munkát 600 000ft ért mint itthon egy ugyan olyan rosszat éhbérért... Már nincs választás az egyszerű embernek. Vagy eszik, vagy albérletet, számlákat fizet... Tehát összegezve... Menjek aki tud. Már hite vesztett vagyok, hogy valaha is felébred a magyar nép és bármi is változhat jó irányba... 30vagyok
2022. okt. 10. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

3-as

Semmit nem tudtok az életről.

Nyugatról menekülnek ide a polgárok.

2022. okt. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

"Nyugatról menekülnek ide a polgárok."

Ez a hét vicce, pedig még csak hétfő reggel van.

Tudsz még ilyet?

2022. okt. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4: miért? mit tudsz, amit mi nem?
2022. okt. 10. 10:15
 7/8 anonim válasza:
58%

Mi lépünk a párommal, amint megvan a diplomám. Belefáradtunk a reménykedésbe, hogy egyeszer itt jobb lesz a helyzet. Vállakozni nem lehet szabadon a korrupció miatt, nőként csak gyerekcsőszként tekintenek rád a politikusok (nem is szülnék ide, mert ilyen lerohadt oktatási rendszerbe nem küldém a gyerekem), a fizuk egyre kevesebbet érnek euróban, ergo utazni se lehet már nagyon, infláció van, magasak az adók, buta az ország (khm propaganda), szó szerint szárad ki az egész Kárpát-medence, egészségügy sz@r és még sorolhatnám. Mindezekre jó esetben olcsó tüneti kezelést találnak ki a politikusok, ami hosszútávon ugyanúgy katasztrófa.

Maradás mellett nem szól érv, mert a családom, meg a barátaim is lépnek pár éven belül.

21L

2022. okt. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"valaki mondjon egy jó indokot, amiért a 20as éveiben járó fiatal itthon maradjon."


-28 éves vagyok, 21 évesen diplomáztam mérnökinformatikusként, 8 éve dolgozom IT szektorban (1 év gyakornok + 4 év multi + 3 év vállalkozó ilyen sorrendben), külföldi ügyfélkörrel rendelkezem elsősorban, a jövedelmem java része euró alapú, ritkán dollár vagy svájci frank és remote dolgozok. Én külföldön jól élnék a jelenlegi fizetésemből, de az igényeimnek megfelelő házat nem tudnék vásárolni (max nem frekventált környéken), Magyarországon viszont luxuskörülményt tudok biztosítani magamnak hála a gyenge valutának és az olcsó magyarországi megélhetésnek köszönhetően. Több közép és hosszútávú befektetést is csináltam a közeljövőben, amik eddig nyereségesnek tünnek. Nem csak anyagiakban éri meg Mo-n élni, hanem itt vannak a barátaim, rokonom, családom. Nekem eszem ágába nem jutna külföldre költözni, annak ellenére, hogy egy évben többször járok külföldre akár üzleti célból akár nyaralni.



"Mit kéne csinálni?"


Elsősorban képezni magadat, szorgalmasnak lenni, tanulni majd tapasztalatot szerezni. Másodsorban átlátni a gazdaság működését, valamint a technológiában rejlő lehetőségeket. Ha nem is fekszik az informatika egy csomó egyéb lehetőség van amivel Magyarországon nagyon jól lehet élni pl: online marketing (Mo-ról külföldre), digitális tartalomgyártó, ingatlanreferens

2022. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!