Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért van az, hogy 3 hónapos...

Miért van az, hogy 3 hónapos tanfolyammal ugyanannyit keres egy pályakezdő informatikus, mint aki MSc-ről jön ki?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy mindenhol így van, de környezetemben ez a tapasztalat.


És ha a pályakezdő bérben nem mutatkozik előny, akkor mikor jön ki? Gyorsabb előremenetel?



2022. aug. 29. 20:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
94%

Megvalaszoltad a sajat kerdesedet.

"Nem biztos, hogy mindenhol így van, de környezetemben ez a tapasztalat."

2022. aug. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
Adalék: Egy haveromnak van egy kis webfejlesztő cége, és beajánlottam hozzá egy frissen végzett MSc-st. De azt mondta, hogy ő inkább választ egy kevésbé képzett jelöltet mint egy MSc-st, mert egyszerű az elvégzendő feladat, a túlképzett hamar demotiválódna.
2022. aug. 29. 20:54
 3/79 anonim ***** válasza:
93%

#2: És ebben mi a meglepő vagy fura?

Sokan ott vannak eltévedve, hogy a szoftverfejlesztés nem művészet, hanem munka.

A minőség addig számít, ameddig az igényeknek megfelel, felette csak pazarlás.

2022. aug. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
92%
Egy garázscéghez nyilván nem a legképzettebb embert fogják felvenni, hanem a leggazdaságosabbat.
2022. aug. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
93%

Mert a cég elvár egy adott "csomagot", ami alkalmas a munkát ellátni és azért cserébe fizet, nem azért, hogy te produkciós majomként milyen egyéni műsort nyomtál még le emellé.


Nekem is van diplomám, több is, igaz, nem "sztáregyetemről". Néhányaknak nehezére esett elfogadni, hogy feleannyit szoptam az egyetemen, mint ők, mégis a kollégájuk vagyok. A megfelelő dolgokat tanultam meg jól csinálni, ennyi.

2022. aug. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
32%

Az elején ez kicsit engem is bántott. (Én is MSc-vel dolgozom, és vannak kollégák, akinek nemhogy nincs diplomájuk, de még kurzust sem végeztek, csak online megtanulták.)

Viszont az igazság az, hogy amit csinálunk, azt ők is meg tudják csinálni... Részemről volt hülyeség az egyetem...

A BME kapcsolatépítés szempontjából jó lehet, de a papírért felesleges sz*pni.

2022. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
89%
#6 melyik cegnel dolgozol?
2022. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
77%
Nem a papírod után kapod a fizetésed. Ha pedig egy msc-s ott dolgozik, ahova elég egy 3 hónapos tanfolyam is, akkor meg is érdemli.
2022. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
8%
#3: Na, az ilyen ostoba kontárokat kell távol tartani ettől a szakmától, de erősen és akkor nem lesz gond.
2022. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
0%

"Egy garázscéghez nyilván nem a legképzettebb embert fogják felvenni, hanem a leggazdaságosabbat."


Egy garázscéghez a putrisok adnak le megrendelést és a garázscég is putrisok tulajdona. Az igénytelenséget is meg lehet magyarázni, csak nem nagyon érdemes.

2022. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!