Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az rossz ha a barátom mindig...

Az rossz ha a barátom mindig azt mondja hogy az enyém vagy ?

Figyelt kérdés
Kicsit féltékeny abba nem szól bele hogy öltözzek vagy kivel beszéljek de az utcán mindig fogja a kezem vagy amikor beszélünk valakivel megfogja a derekam.

2022. okt. 17. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit kisajátítósnak tűnik.

Nem vagy a tulajdona.

2022. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Noren1989 ***** válasza:
100%
Sugall bizonyos birtoklàsmàniàt, de ennyi alapjàn akàr a szava jàràsa is lehet.
2022. okt. 18. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon féltékeny tegnap megszorítota a kezem mert van egy meleg haverom és vele beszélgettem.
2022. nov. 1. 19:14
 4/8 Noren1989 ***** válasza:
83%

Jólvan, csajszi.


Mikor hagyod ott?

Az első pofon előtt, vagy utàn?

2022. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egészséges, van kis túlzás és van a ló másik oldala.


Neked kell tudni, látni ezt.

No meg számodra bele fér-e vagy sem.


Pl exem elegánsan adott helyzetekben húzott magához derekamnál. Éreztette az arra járó suttyókkal akik fütyülgettek, hogy vele vagyok. Odébb is álltak.

Stb.


Az egészséges kisajátítás, főleg monogámoknál normális.


Jómagam tipikus szabad szellemű vagyok, szeretem a kötetlen és független dolgokat, főleg karrierben, ám párkapcsolatban nem zavar a "kisajátítás".


Sőt jól esik.


Az, hogy meleg barátod mellett is kezedre szorít...

Megnéztem volna a helyzetet.

Mert lehet sima "menjünk már" jel (nem minden hetero tűri a melegeket), féltékenység felesleges lenne, hiszen meleg a 3. fél, akkor marad az önértékelési probléma, amit sokan féltékenységgel kevernek.


Igaz van, hogy önértékelés mellé párosulhat a féltékenység pl "jobban néz ki, mint én. Mi van, ha..."


Ismerd meg jobban a párodat. Beszélgessetek többet kultúráltan. Kommunikáció a kapcsolat kulcsa.


Nem tippelgetés, nem gyakorin kiteregetés, mert amit írnak a kérdezők sokszor hiányos infók és csak 1 aspektus. Így tévesen is megbélyegezhetik az illetőt, mint látod...


Mert egy aspektusból gondolkodnak csak. Az alapján, amit te leírsz.


Ez egy globális gond, ritka a kivétel, aki nem ítélkezik.


Jómagam is tippelgetni tudok vakon.

Személyesen tapasztalnám meg és beszéltem volna kb 20 percet az illetővel, akkor már le tudnám szűrni mi lehet. Így vakon nem.

Ahogy a doki se tud diagnosztikát írni a betegéről pár mondat alapján.


Jól bánok az emberekkel, könnyen olvasok bennük, de csak személyesen megy. Akkor viszont elég pár perc és olyanokat is elmondok, amiket sokan nem vesznek észre, amik a személyisége részei.


Te vagy ott mellette, te ismered, ismerd meg jobban, ne csak a felszínt kapargasd és írd ki publikus helyre.


Neked fordítva hogy esne?


Több empátia, megértés és kommunikáció, ismerkedés.

Ha pedig személyiségetek, elveitek nem kapcsolódnak egybe, akkor meg kell tenni a lépést.


De csak akkor, ha akármit teszel, nem működik. Ez nem azt jelenti, hogy komprumisszumok ezreit kell elfogadni vagy társait.


Ha túl sok a különbség 2 ember között, addig nem gond, míg kiegészitik azon tulajdonságok egymást. Az necces, ha ezek ütik egymást.


Pl introvertált extrovertált páros.


Valakiknél oké, ha pl intro egyedül akar lenni pl otthon, az extro is a maga módján társaságba, így elmegy kikapcsolni.


De van, akiknél ez nem megy.


Pl mindegyik fél a párjával akar lenni.


Vannak introk, akiknek elég az is, hogy egy légtérben vannak szintén intro párjukkal és jól érzik magukat csak csendben.

Pl könyvolvasás stb.


(mi pl ilyenek vagyunk párommal. Ő gépen modellez, én rajzolok vagy írok. Egyedül ő az, akit beengedek az "egyedül akarok lenni, hagyjon mindenki" birodalmamba, mert jelenléte olyan természetes, mint a sajátomé és nem zavar. Fel tudok töltődni.)


Vannak extrok, akik pedig együtt akarnak kikapcsolni, tömegbe menni s élvezni azt, egymással megosztva.


Stb.


Mások vagyunk, azt kell tudni mennyire vagyunk szinkronban a másikkal, mint személyiség.


S ez csak 1 dolog a milliónyi dolog közül, ami az embert azzá teszi aki.


Ha pedig önértékelési problémája van párodnak:

Támogatod őt és segítesz a fejlődésében, ha tényleg szereted.

Vagy kilépsz az életéből.


Vagy ennek kombója: a támogatás és minden ellenére nem javul és kilépsz. (megjegyzem: ezek nem 1-2hónapos kezelések még szaki bevonásával is.)


Vajon félreértetted-e őt vagy sem? Mennyire passzoltok? Mennyire szereted? Ez a 3 tényező nagyban befolyásolja döntésedet, ám ezeket csak te tudod.


Bármilyen kapcsolatról is van szó, ha kell, akkor nem csak megszerezni kell tudni, meg is kell tartani, fejleszteni.

Ezeken is dolgozni kell, épp úgy, mint a karrieren és bármi máson az életben.


Baráti kapcsolatoktól egészen a párkapcsolatokig.

2022. nov. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ui.: szeretetnyelvét jó lenne tudnod. Mindenkit annak megfelelően lehet kezelni,szeretni, szeretetet kimutatni.


Olvass utána az 5 szeretetnyelvnek.


Mindenkiben megvan mind az öt, az más kérdés milyen % arányban és milyen sorrendben.


Valószínű neki a minőségi idő és a testi érintés top első kettő. De ez csak tipp.

2022. nov. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az 5. és 6. válaszoló tanácsához tartsd magad. Nagyon-nagyon jó tanácsokat adott.

Saját nézetem szerint:

- nem látom kisajátítási szándéknak, ha azt mondja, hogy "az enyém vagy". Persze, kérdés, hogy hány találkozás után mondja ezt. Az sem baj, ha megszorítja a kezed. Mit csináljon? Talán taszítsa el magától a kezed?

Miért nem kérdezted meg, hogy amikor a meleg barátoddal beszéltél, akkor miért tette azt, amit tett? Annyiszor látom itt leírva, hogy a párok ne fantáziáljanak, hanem BESZÉLJÉK MEG AZT, AMIT PROBLÉMÁSNAK, vagy egyszerűen csak szükségesnek tartanak.

Az 5. válaszoló is megírta, hogy mi itt csak szűk információk alapján tudunk véleményt írni, tanácsot adni!

Beszélni, beszélni és megbeszélni a dolgokat!

2022. nov. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2022. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!