Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Festő vagy Villanyszerelő?

Festő vagy Villanyszerelő?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb szakma?

2022. okt. 30. 16:36
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
20%
Persze, menjen csak mindenki főiskolára, egyetemre, aztán majd nem lesz szakmunkás, aki dolgozzon.
2022. nov. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
26%
Van elég szakmunkás, ahogy hanyatt vágja magát az építőipar is feldzabadul egy csomó. Mindig a "kis" ember szívja meg ne féljetek.
2022. nov. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
22%
#21 Nem fog mindenki főiskolára menni, aki kettes-hármas tanuló általánosban,azt nem veszik fel gimnáziumba, nem lesz érettségije és nem tud tovább tanulni.
2022. nov. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
15%
A villamosmérnök simán meg tudja csinálni amit egy villanyszerelő szakmunkás.Fordítva ez már nem igaz...
2022. nov. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
29%
"A villamosmérnök simán meg tudja csinálni amit egy villanyszerelő szakmunkás." Miután megtanulta azt, amit a szakmunkás. Lehet, hogy nem véletlenül nem szerelhet mérnök villanyt, csak villanyszerelő és erősáramú technikus.
2022. nov. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
21%
#25 Persze, mert a mérnöki tudás az valójában semmi, csak a szakmukik értenek hozzá..biztos azért kell egy diplomáért 5+ éveket tanulni főiskolán, egyetemen. Szakmunkáshoz még egy szakadt érettségi se kell, akkor tényleg nagyon nehéz lehet..
2022. nov. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 qkker1 ***** válasza:
67%

#26


Hiába vagy ennyire beképzelt, villamosmérnök nem szerelhet villanyt!

2022. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
72%

"Persze, mert a mérnöki tudás az valójában semmi"

Jaj, csacsifiú, hát nem kell megorrolni mindjárt, ha nem érted, mit ír a bácsi. A mérnök mást tanul. Én csak egyszer jártam a műegyetemre, de azalatt az időszak alatt nem tanultam a homokkal tömött műanyagcső hajlítását, például. Érted már? Ha nem, adok még példát. Megjelent az területileg illetékes áramszolgáltatói kirendeltségen az adjunktus, mert a nyaralóját ő maga villamosította (régen ez lehetséges volt, a szerelési igazoláson volt egy ilyen rész, hogy villamos szakember a maga részére, amit ki kellett tölteni). Le is hibázta, aki kint járt szerelő, és így a főszerelő ment ki eligazítani a dolgot (az világosvolt, hogy ha nem lesz bekötve, akkor az illető a vezérigazgatóhoz megy). Visszajőve a főszerelő morogta maga elé: én nem tudom, milyen villamosmérnök az ilyen, azt sem tudja, mi az a nullabontó. Én meg mondtam neki, Feribá, ez az ember doktorit írt a transzformátorok hűtéséből, ott meg nincs szükség nullabontóra. Érted a differenciát? Mondjuk a fenti kirohanásod után nem sok reményt fűzök hozzá. :D

2022. nov. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
44%
#27 igen, ma így van, de mint a #28-ból látszik, ez nem mindig volt így. És ma is van egy nagy zsák tovaképzés, ami teljes joggal lenne tekinthető a szakképzettség (ami, ugye ma a villanyszerelő és a technikus) továbbképzésének, és mégis beleszállhat az erősáramos villamosmérnök. Hogy csak egyet mondjak, a villamos biztonsági felülvizsgálói tanfolyamok.
2022. nov. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
95%

Még, ha szerelhet is villanyt a villamosmérnök, akkor sem fog! Mást akar csinálni, nem építkezéseken, felújításokon dolgozni! A villanyszerelő viszont tisztában van vele, hogy ez lesz a feladata, erre vállalkozik, amikor villanyszerelőnek tanul.

És biztos, hogy egy csomó olyan gyakorlati dolgot megtanul, amit a villamosmérnök nem, MERT AZ EGY TÖK MÁS KÉPZÉS. Hiába van diplomája, mégsem elég intelligens, aki ezt nem látja be.

Villamosmérnökre is szükség van, és villanyszerelőre is szükség van. És a kettő nem felcserélhető egymással. Egyik irányba sem.

2022. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!