Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha postan veszem at amit...

Ha postan veszem at amit rendeltem, akkor ott tudjak hogy 18+os a dolog, es elkerik a szemelyit?

Figyelt kérdés
Szoval rendeltem magamnak ecigibe liquidet. Es erdekelne hogy a postan elkerik e a diakot/szemelyit, vagy ok nem tudjak mi van a csomagban?

2022. nov. 2. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A webáruházban le volt írva, hogy életkorhoz kötik a rendelést? Ha igen, akkor valahol be kell kérni és ellenőrizni. Ettől függetlenül is elkérik, mert be kell azonosítani a címzettet.
2022. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen igen le volt irva. De elvileg az eletkor miatt nem kerik el, csak az azonositas miatt. Ez igy is megallja a helyet? Mert azt az infot kaptam hogy a postan nem tudjak h 18 as eletkorhoz kotott a dolog.
2022. nov. 2. 22:18
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Ha ez így lenne, az összes kölyök futárral rendelné házhoz a piát, hiszen úgysem tudja a kézbesítő, hogy mi van benne. Még az önkiszolgáló kasszánál sem tudsz piát venni úgy, hogy ne menne oda valaki csekkolni.
2022. nov. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Es ha valakit viszek magammal aki 18 akkor ugy odaadjak?
2022. nov. 2. 22:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak a címzettnek, vagy két tanúval aláírt teljes bizonyító erejű magánokiratban (vagy postai formanyomtatványon) adott meghatalmazottjának adják át a küldeményt (ott pedig a címzett születési idejéből kiderül a kora), nem bemondásra egy random embernek.

Felesleges erőlködni. Menj oda, próbáld meg átvenni, és majd úgyis kiderül mi lesz. Addig pedig ne rendelj semmit, amit nem vagy jogosult átvenni.

2022. nov. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszodat. Jogi kovetkezmenyeket von maga utan a dolog?
2022. nov. 2. 22:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Hagyjuk mar, siman odaadjak neki. Pont tojnak ra, hany eves. Ugy vannak vele, hogy csomag-csomag, darab-darab. Csak menj, vedd at es cso.
2022. nov. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudnák már a postán, hogy mi van benne? Még ha esetleg rá is van írva a csomagra, akkor sem valószínű, hogy olvasgatják meg foglalkoznak vele.
2022. nov. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A posta helyzete más mint egy italbolté vagy trafiké. Nem értékesít, csak szállít. Csak azt nézi, az átvevő megfelelő személy-e.
2022. nov. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Igy van, nem kertek az eletkorom. Csak azt neztek en vagyok e aki atveszi
2022. nov. 3. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!