Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek milyen mentális betegségr...

Ezek milyen mentális betegségre utalhatnak? Üldözési mánia, stressz, depresszió, éjszakai hallucinációk, apnoe, alvászavar, kényszercselekedetek, kényszergondolatok, minden hobbi irányt elvesztett érdeklődés, meg egy jó pár dolog...

Figyelt kérdés

1. Üldözési mániám van nagyon. Nem magamtól jöttem rá, hanem felhívták rá a figyelmem, többen is észrevették. Már szinte mániásan üldözési mániás vagyok.

2. Szressz - depresszió. Ez is jellemző rám

3. Mostanába rengeteg éjszakai hallucinációm van, amik nagyon durvák néha. De ez betudható alvásparalízisnek is.

4. Alvászavarok, apnoe is van.

5. Kényszercselekedeteimet nem tudom kontrollálni. Erre külön szabály rendszerem van már szinte.

6. Kényszergondolataim se tudom kontrollálni, amik szintén elég durvák.

7. Minden hobbim irányt elvesztettem az érdeklődésem.

Dokihoz még nem akarok menni.



2022. szept. 29. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ez a kaliberű mentális betegség nem olyan, mint egy nátha, hogy iszol rá mézes teát és magától meggyógyul. Az öndiagnosztizálással semmire nem mész, egy pszichológus/pszichiáter fog tudni neked konkrétat mondani. Menj kérlek orvoshoz, mielőtt rosszabbodik a helyzet!
2022. szept. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Skizofrén rokonomnak voltak ezek a tünetei. Ha nem kezdik időben gyógyszerezni, még a beszédképességed is odalesz, és csak gajdolsz majd.
2022. szept. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez nem skizofrénia sztem

Skizofréniához délután

hallucináció kell.

Ez éjszakai. Ami pedig alvásparalízis.

Alvásparalízis nem tévesztő skizofréniával.

De mindenféleképp felkeresek egy dokit. Mert egyre rosszabbodik.

Megfogadom a tanácsotokat.

2022. szept. 29. 10:30
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, nekem is vannak éjszakai hallucinációm, bár nappal is.

Az éjszakai szerintem a stressztől jött fel, bár nem alvás paralízisem van.

Mindenképp menj el terapeutához, orvoshoz.

2022. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha nincs kontrollod, akkor szerintem itt az ideje, hogy segítséget kérj egy kompetens személytől. Az alvászavart érzem a legnagyobb gondnak a leírásodban, az csúnya dolgokat tud csinálni. Voltál alvásdiagnosztikai kivizsgáláson, ott találták az apnoét vagy ez öndiagnózis? Javasoltak rá valamit?
2022. szept. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Apnoét ki tudod zárni.

Alvásvizsgálat.

Az enyém sajnos 68,5 óránként

Katasztrófa.

Most veszem a gépet.

3000 000 huf.

A tb vmit térit.

50 % ???

2022. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!