Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tud fájni az ha valakivel...

Tud fájni az ha valakivel minden áron kiakartam békülni, de elfogadtam azt hogy Ő nem akar megbocsátani, és levegőnek nézem?

Figyelt kérdés

Vagy örül neki hogy már nem koslatok utána?

Ha hallom a hangját és tudom hogy majd jön velem szembe akkor szándékosan nem nézek rá, és úgy megyek el mellette mintha ott sem lenne.


2022. nov. 5. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ovi szint...


Emberként köszönni még lehet és odébb állni dolgodra.


Így olyan, mintha te lennél megsértődve....


Attól, hogy valakivel nem vagy jóban, mint személy, attól függetlenül emberek vagytok.

2022. nov. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-es: Igen igazad van, de ő sem köszön. Sőt.. ha rám néz akkor dühös fejet vág... Amit már unok nagyom nagyon. Emiatt nézem levegőnek, nekem ez nem kell.
2022. nov. 6. 06:50
 3/8 Kései Sirató ***** válasza:
Jól teszed! Ezt érdemli, ne köszönj neki!
2022. nov. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Feleslegesnek érzem.. mert tudom hogy nem köszönne vissza
2022. nov. 7. 11:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha valaki direktbe nem köszön vissza, mert személyes dolgain túl nem képes azt látni, hogy embertársa vagy, az őt minősíti.


Mondok egy nemrégiben történt esetet.


Az egyik lakó lányát felszólítottam parkoljon máshova, ugyanis a bejárat elé közvetlen rá akart parkolni.

Alapon tilos... +kell biztosítani a járókelőknek a járdát, meg a mentősöknek helyet, jómagam pedig biciklit szeretném kitolni, nem pedig emelgetni és a másik irányba lépcsőt mászni.


40+os nő... Kivágta a hisztit, emberi mivoltát és agyát is elhagyta, majd lehívta a nálunk lakó 60+os öregét...


Érveltem, szépen beszéltem, végig hallotta ezt egy barátom, akinek közvetlen a bejáratnál van a műhelye.

Az öreg megráncigált és figyelmeztettem, hogy ha nem veszi le a kezét rólam, akkor annak következménye lesz.


A nő előadta magát: "az anyád lehetnék"

Én:"akkor mégelszomorítóbb, hogy így viselkedsz, nem értesz az érveimből semmit és magad mellett se tudsz kiállni ennyi idősen. Idős apukádat rángattad le s ő se tud viselkedni kora ellenére."


Nem tudtak mit mondani, ilyenkor az egyszerű faék emberek káromkodással igyekeznek visszakaffogni, ám ez is őket minősíti.


Ettől függetlenül köszöntem ezután, nem köszönt.

Hagytam kis ideig, lecsillapodjon s random egy nap ismét köszöntem neki s lehetett látni zavarodottságát, elkezdett köszönni ismét.


S ez is sok mindent elárul rólam VS róla.


Felnőttek is nagyon gyerekesek sokszor, bár ezen esetek inkább ostobaság, adott dolgok hiánya.


Hozzáteszem, 30+ vagyok, ám jól tartom magam és megesik, hogy az igazolványomat elkérik.

Ezért gondolta a nő, hogy a "gyereke" lehetnék. 🙃


Kezeld helyén emberként a dolgokat. Ez nem azt jelenti, hogy pl nekem jópofizni, nagy mosollyal kell az öregnek köszönni és üres fecsegésekbe kezdeni, dehogy.

Csak semleges emberi zóna.


Sőt a blt parkolójában láttam, nem tudja kiemelni a kosárból a karton vizet, odamentem, segítettem.


Nem jópofizásból... Hanem, mert ha bárki mást látok, akinek elkell a segítőkéz, megyek és segítek.


Ezek a tettek hiánya és egymás emberként kezelésének hiánya vezet oda, hogy mi emberek romlunk. Elveszítjük emberi mivoltunkat.


Nekem pl senki nem segített, amikor elestem biciklivel, úgy hogy agyrázkódásom volt. Nyitott szemmel full sötét volt a világ, a beszédért felelős agyi rész is akkor sérült épp úgy, mint a látásom.


Nem láttam, nem tudtam egy szót se mondani. Guggoltam az út szélén és mondogattam magamnak: maradj ébren, mert ha elájulsz itt maradsz!


Hallottam valaki kinyitotta az autót, hogy jönne segíteni, de a fiatal női hang lebaszta a srácot, aki engedelmeskedett a féltékeny hisztisnek.


Reggeli csúcsforgalom volt és csak egyetlen egy ember jött oda később, egy idős bácsi.

Kiszette a küllők közé beszorult tornazsákomat a váltó ruhámmal együtt.


Közben kikotortam a telefonom táskából. Egy tűvégnyi pontban kezdett kitisztulni a látásom.

Olyan volt, mintha fekete dobozban lennél és egy tűszúrásnyi lyukon nézhetsz csak ki.

Bácsinak elmutogattam köszönöm és menjen csak, megoldom.


Felhívtam kollégámat, akinek van akkora autója, hogy elfér a bicó benne.

Hallottam őt, csak én nem tudtam beszélni...

Ennyit kellett volna mondanom: gyere a Virág utcába!


Nem ment. Akkor úgy döntöttem csak az utca nevét mondom.


Hatodjára sikerült darabokban kinyögnöm : Virág utca.


Egyből tudta baj van és jött.


A kórházunk inkorrekt, nem megfelelő ellátása más téma.


Mindezeket azért írtam le, hogy lásd, meddig fajul az emberek emberként se kezelése, a személyes VS emberként bánás mennyire fontos (lenne).


Az egyre több "rossz példa" pedig csak növeli a nem helytálló viselkedési, szociális gondolatokat, tetteket.


Nem, nem vagyok hippi, szélsőséges fura alak, hanem egy realista, logikus, elemző ember, aki nem csak néz és létezik, hanem figyel és összegez mindent.


Haverodnak adj időt, dacosoknak olykor kell, majd ismét köszönj ha úgy érzed.


Idősebb korotokra meg lehet csak nevetsz majd, milyen hülyeségen ment a durci.

2022. nov. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ui. :1-es voltam.
2022. nov. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha látod köszönsz és tovább állsz, függetlenül attól, hogy ő köszön-e vagy sem.
2022. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Embertársa vagyok, de ő nagyon nagyot csalódott bennem.
2022. nov. 12. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!