Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csinálnak ha iskolában...

Mit csinálnak ha iskolában egy diák elájul? Milyen esetekben hívnak mentőt? Nakatok már fordult elő ilyen?

Figyelt kérdés

2022. nov. 21. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A helyzettől függ, ha súlyos hívnak mentőt.
2022. nov. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy itt értetlenkedek. Mi számít súlyosnak?
2022. nov. 21. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha beveri a fejét, vagy megsérül, esetleg nem lehet felkelteni.
2022. nov. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még régen az általánosban az egyik lány elájult, amikor épp karácsonyi dalokat gyakoroltunk. A tanárnő odarohant, felsegítette (picit vérzett is, ahogy a földre zuhant) és kb. 15-20 mp múlva már magához is tért, de konkrétan fal fehér volt. Az ijedtség nagyobb volt, de szerencsére semmi baja nem lett.
2022. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egyszer voltam így még gimiben, hogy szünetben a folyosón álltam és telefonoztam, amikor egyszer csak elsötétült minden. Kb. 5-6 percig tartott, féltem hogy nehogy előbb be kelljen menni mint amikor kivilágosodik, mert akkor kiderül, de szerencsére fordítva történt, így nem derült ki.
2022. nov. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kétszer ájultam el sulisként, egyszer osztálykiránduláson kivezényelték hajnal hatkor a másnapos testem valami feladatot csinálni, meg egyszer konkrétan suliban, bementem tök betegen és kihívtak felelni és összeestem közben.

Leküldtek a suliorvoshoz kísérővel (egy osztálytársammal), meg osztálykiránduláson megkérdezték, hogy vagyok, szeretném-e, hogy mentőt hívjanak, vagy felhívják szüleim. Nem szerettem volna. Miután a suliorvos megállapította, hogy semmi bajom, csak kéne reggelizni, megkérdezték, hogy akarok-e hazamenni, nem akartam.

Viszont mindkét esetről ment egy e-mail anyámnak, meg a kollégiumi nevelőmnek.

Súlyos szerintem is az, ha az illetőnek rohama van, és azért ájul el, vagy, ha nem tér magához gyorsan, vagy bármi medikális vészhelyzet. Viszont arra készülj fel, hogy nem, nem fogod megúszni, hogy a szüleid tudjanak róla. Kötelességük szólni.

2022. dec. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!