Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Terápia függőség, miért...

Terápia függőség, miért alakul ki?

Figyelt kérdés
Már kilenc terapeutához jártam, mindig találok valami új feldolgozatlan dolgot az életemben és megyek tovább.

2021. szept. 25. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem h ez függőség, inkább csak sok a trauma, mindig van mit feldolgozni.
2021. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de ez így nem élet, folyamatosan a múltban élek.
2021. szept. 25. 14:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok trauma történt veled, először fel kell dolgoznod a múltat, hogy tovább tudj lépni rajta és ne úgy tekints rá, hogy "Történt velem valami, amitől most nekem rossz", hanem úgy, hogy "Történt velem valami, ami rossz volt, de nem keseríti meg a mostani életem".

Ha úgy érzed, bevált egy terapeuta, nyugodtan visszamehetsz hozzá, nem kell mindig mást keresned. Ha egyik sem igazán vált be, akkor nem csoda, hogy vannak még feldolgozatlan problémáid

2021. szept. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert az átlag terápia pszichológiailag nem készít fel a normális életre.Sőt még jobban rá is nevel és bebeszélteti veled, hogy te csak ennyi vagy, ezt mind orvoslás címszó alatt. Nem tanítja meg neked, hogy hogyan fejlődhetsz és szabadulhatsz meg xy függőséged, traumád, problémád alól pedig ezt hazudja de nem ezt teszi és az ebben a rendszerben dolgozó szociális munkások sem érzékelik ezt. Ellentétben a módszer azt kiválóan megtanítja neked, hogy milyen sérült embernek lenni hogy még jobban beletemetkezz ebbe. Az ember ilyen, alkalmazkodik, asszociál a körülményekhez, emberekhez, eszmékhez is akár ha elég ideig van kitéve neki. És igen ez is egy eszme, hogy segítsetek káosz az életem. Például aki mondjuk alkoholfüggőséggel küzd ami egy keménydrog, elmondják neki hogy menjen önsegítő csoportba, minden nap beszéljen a függőségéről, írja le egy papírra és olyan emberekkel vegye magát körbe akik szintén függők mert ők tudnak segíteni mivel egy csónakban eveznek, nem nem tudnak! Ami azt eredményezi, hogy függő véleményeket kap, függő világnézetet kap, függő barátokat kap. Számára egy idő után minden ebből fog állni és ehhez elég pár hónap is. Aki volt benne tudja miről beszélek. Azért erre térek ki jobban mert a lelki törés, trauma, addikció ezek kéz a kézben járnak és ugyanazok érvényesek rájuk. Tehát pszichológiailag te eköré összpontosítod az életed mert ezt várják el tőled. De kérdezem én, mivel a környezetünk formál minket. Ez elfogadott tény ,pszichológiailag nem lenne hatásosabb ha olyan egyének társaságában töltene el az illető több időt akiktől a normálisat tanulhatja ?vagy pedig azt tanítani neki, hogy minél könnyebben meg tudja valósítani ezt? nem pedig egy olyan társaságban akik csak még jobban emlékeztetik, felerősítik benne a vágyat vagy traumát akármit ? Tudja minden nap, hogy én azért ülök itt mert én sérült vagyok, és traumatizált vagyok, én alkesz vagyok vagy akármi. Nem az lebeg a szeme előtt, hogy majd milyen jó lesz ha már nem kell ide járjak mert jobb lesz az életem, hanem az hogy milyen jó itt és most.


Visszakapcsolódva a kérdéshez. Azért kedves kérdező mert egyszer neked nagyon bebeszélték vagy te saját magad de szerintem mindkettő azt, hogy neked változni kellene, sok a problémád, sok mindent nem csinálsz jól és emellé egy jó nagy megfeleléskényszer, hogy mindig egyre tökéletesebb legyél a "szakemberrel" az oldaladon. Neked a terapeuta és terápia lett a drogod. Ha nem mész elvonási tüneteid jelentkeznek ami abban nyilvánul meg, hogy rossznak érzed magad amihez kell egy énképjavító eszköz. Én nagyok sok terápián voltam meg mindenféle maszlag módszert kipróbáltam már és hidd el ez nem a helyes út. Egyedül nekem az vált be amikor belefáradtam ebbe az egészbe és azt mondtam, hogy én ilyen vagyok kapjátok be. Azóta sokkal jobban érzem magam a bőrömbe, jobbak a baráti kapcsolataim, jobban megvalósítok mindent mint mikor csak hajszoltam önmagam ez ilyen baromságokkal. Fel a fejjel és merj kilépni ebből, meglátod sokkal jobb lesz.

2021. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves 4#-es válaszoló, ez most nagyon jólesett, amit írtál. Hogy hányszor gondoltam ezt végig, nem tudom neked elmondani. Köszönöm!!
2021. okt. 1. 12:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülök ha segíthettem valamiben.
2021. okt. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!