Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan állapítják meg, hogy...

Hogyan állapítják meg, hogy szándèkos gyújtogatás törtènt-e?

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor kigyulladt ès porig ègett az akkor nyáron befejezett, teljesen újjá renovált családi kertes házunk.


Tető kompakt cserèje, nyílászárók korszerűsítèse, szigetelès bútorok stb.


Kívül belül sikerült helyrehozni, a szüleimmel, minden vagyonunk ráment, de nagyon szèp ès biztonságos, meleg otthont varázsoltunk.

Amire mindig is vágytak, de az elmúlt 30 èvben ez nem valósulhatott meg.

Nyeremèny is volt ès spórolás is az összegben, milliókról beszèlünk.


Előzetes:

Egy mellèk utca legutolsó háza volt a miènk, utána csak a szántóföldek. Amíg mi is kis düledező viskóban laktunk, mint az utcában mindenki, addig nem volt senkinek semmi baja velünk.

Köszöntek, háztájit cserèltünk, hol egy doboz tojást adtunk egy üveg lekvárèrt, hol 5 liter benzint a kistraktorba, nèmi pityókáèrt/hagymáèrt kinek mi volt otthon.

Egèsz jó kis közössèg voltunk a szomszèdokkal, segítettük egymást.


Cigány/nem cigány lènyegtelen kèrdès volt.


Mikor elkezdtünk vásárolni az èpítkezèshez, meg jöttek a szakemberek ilyen olyan autókkal, akkor kezdődött minden. Fintorogtak az emberek ránk, összesugtak a hátunk mögött, a szüleim idősebbek már, de azèrt ők sem süketek, sem vakok. Hallották, èreztèk , hogy róluk van szó.

Engem elhordtak mindenfèle ku*vának, hogy abból èpítkezünk amit Svájcban keresek f@szverèsből, ezt a szemembe mondták.


Kiközösítettek miután több embert is visszautasítottunk akik kölcsönt kèrtek, mondván látják nekünk milyen jól megy.

Aztán durvultak a dolgok, kisebb nagyobb lopások törtèntek, èpítèsi termèkeket, èlelmiszereket loptak.

Fenyegető leveleket dobáltak be, megmèrgeztèk a kutyáinkat, apukámat egyik este munkából hazajövet valaki belelökte az árokba, úgy indultunk èjjel a keresèsère mert nem jött haza.


Minden esettel persze szaladtunk a rendőrsègre, de soha semmi nem törtènt, konkrètan azt mondták, ha mègegy ilyen "semmisèggel" zaklatjuk őket, feljelentenek.


Abból sem lett semmi, hogy a tèrfigyelő felvette ès èn fel is ismertem rajta a tolvajokat.

Az árokba lökès is semmisèg, a 8 napon túl törtènő gyógyulás, hogy több százezernyi èrtèkben loptak tőlünk, hogy leköpdöstek, leku*rváztak, zaklattak, fenyegettek, leöltèk a kutyáinkat, minden semmisèg volt.


Aztán egy ideig semmi nem törtènt kb 1 hónapig. Majd amikor elmentünk 2 napra karácsony előtt, hívott a rendőrsèg, hogy azonnal menjünk haza, èg a ház ès nem tudják megfèkezni a lángokat a tűzoltók.

Nem voltunk messze, siettünk haza, de mire odaèrtünk csak a sz@rrá ègett váza volt meg a háznak.


Tűzoltók nem mondtak semmit, eljárás indult, jöttek szakèrtők, vizsgálgattak de semmire nem jutottak.

Nem zárják ki a szándèkosságot sem, de a vèletlent sem.


Utána nekem tènyleg adódott egy külföldi munka, NEM a fent említett foglalkozás...

A szüleim viszonylag gyorsan megkapták a biztosítást a házra, szóval nagy anyagi kár nem èrt minket, inkább a trauma, hogy az a sok munka ès, hogy másik helyre kellett költözni, mindenből másikat venni, mert egy alsógatya nem maradt...ez volt a mellbevágó, mai napig nem tudják feldolgozni.


Azóta sikerült másik városban másik házat venni, renováltuk azt is, sokkal szebb, jobb, kedvesebb környezetbe tudhatom őket.


Nem igen halad ez a nagy nyomozás, hogy választ kapnánk vègülis mi okozta a tüzet. Pedig úgy gondolom pènzelünk mindenkit annyira, hogy legalább mostmár 1 èv elteltèvel valamit tudjanak mondani.


Èn szándèkosságra gyanakszom, egyszerűen így, ilyen gyorsan nem tudom elkèpzelni, hogy lehetne vèletlen. Hogy csak a ház kerete maradjon meg...


Hogyan állapítják meg, hogy pl. zárlat okozta vagy pedig körbelocsolták benzinnel azt had szóljon'?


Nagyon sok haragosunk lett a pènz miatt, lehetne kit gyanusítani.


Nem hallott, nem látott senki semmit persze. Mègis több embernek volt az arcán egy kaján mosoly, mikor ott álltunk az utcán a hidegbe ès nèztük ahogy mindenük odalett.

Elègedetten visszamentek a házaikba, jó senkitől nem vártam, hogy befogadjon minket, de azèrt egy sajnálom, tudok valamiben segíteni jól esett volna.


Nem, mi sem adtunk pènzt mikor volt, ők sem adnak semmit, ennyi.

Èjjel rokonokhoz tudtunk hirtelen menni.


Na de mint írtam sajnálatra semmi ok, nem is ezèrt írtam le.


Igazságot szeretnèk. Mert 30 èv spórolás, kemèny munka, egy szerencsès szelvèny...kicsivel jobb, könnyebb èlet, mèg senkinek sem adhat okot olyan irígysègre, hogy ezt mindet hazavágja.


Szóval, ha valaki bemászik az ablakon, ès mittudomèn maradjunk a benzinnèl körbelocsolja a szobák falát, bútorokat mindent, aztán a házat kívülről is, a tetőt, aztán meggyújtja, kèpes porig ègni egy 100 nm-es ház pár perc alatt? Gondolom igen.

Mèg ha új is. A règiek meg mèghamarabb.

Gondolom èn se nem èrtek hozzá, ezèrt kèrdezem.


Azt honnan látja a szakèrtő? Hisz a benzin elèg.

Vagy azt honnan látja ha egy műszaki hiba vagy elektromos berendezès szikrája okozta?


Eddig nem tudtam ezzel foglalkozni, de mostanában nem tudok nem erre gondolni.

Nem nyugszok míg ki nem derítem ki volt vagy, hogy mi törtènt.


Fogalmam sincs melyik kategóriába tartozik a kèrdès, bocsánat.


Válaszokat köszönöm.



#Szándèkos gyújtogatás #Vèletlen tűzgyulladás #Tűzgyujtási lehetősègek #Szikra, zárlat, èghető anyagok
2022. dec. 19. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt 2 mondatban meg lehetett volna kérdezni, nem zsibbadt volna le a fél agyam.


Miutan újjáépítettétek a házat, sehogy nem lehet megállapítani. Ott kellett volna szakértőkkel kivizsgáltatni, amikor megtörtént a baj.

2022. dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem előzmény volt, hanem az élettörténeted.

Lényeg az, hogy mostmár sehogy.

2022. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Te sehogy nem tudod megállapítani, marad az, hogy a rendőrökre hagyod.
2022. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Szép ez mai story is, de írtál már jobbat is.
2022. dec. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%

Ez a regény minek? A csupasz kérdés pont elég lett volna.

A tűzvizsgáló meg tudja állapítani. Pl. volt egy turistaház, amibe állítólag villám csapott. Igen ám, de a pincéből kiindulva felfelé égett le.

Szétlocsolt benzin: lehet, az nem marad meg, de a jellegzetes nyomok igen.

Másképpen terjed egy elektromos zárlat okozta tűz, másképpen kifutó étel miatt stb.

2022. dec. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
Nincs jelentősége. Sőt így jártatok jobban, mert ha van tettes, akkor neki kell kártérítést adni.
2022. dec. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!