Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy egy német...

Hogy lehet, hogy egy német egy hannoveri gyárban havi 5000 eurót (bruttó) keres, míg egy magyar targoncás 2100 eurót (bruttó)?

Figyelt kérdés
A magyar targoncás is német bejelentésű, csak ő ugye itthonról indult, magyar ügyintézéssel, viszont az a helyzet, hogy a német álláshirdetések egy nagyon nagy része szintén ennyiért kínál állást, mint bruttó..egyszerűen nem értem..a hírekben mondták ezt be amúgy, a hannoveri fizut, youtube-on fent van, tehát nem hallottam félre ;) - ennyire rosszul mondták volna??

2022. dec. 19. 14:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan szakma vagy munka, hogy „targoncás”. A targoncavezetői engedély kábé egál a jogosítvánnyal. Egy bizonyos fajta gép kezelésére szóló jogosultság, semmi más. Ráadásul azért mondom, hogy nincs olyan, hogy „targoncás”, mert a targoncásnak mindig valamilyen feladatot kell végezni, tehát mondjuk raktáros, és annak a munkakörnek csak egy apró (de elengedhetetlen) része a targoncázás. Azon kívül még ezer kapcsolódó feladatot kell elvégezni.


Én nem indulnék el német nyelvterületre targoncásnak, mert egy kukkot se tudok németül, így a targoncázás önmagában semmit se ér, max a szeméthordást bíznák rám, akkor meg nem tarthatom a markom a minimálbérnél többért.


Épp elég baj van a se magyarul, se angolul nem beszélő külföldi anyagbeszerzőkkel, akik sem az áruházban, sem a raktárban nem tudják elmondani, mit akarnak, csak mutogatnak, mint a süketnéma majmok. Ha én kimennék bármely országba, ahol nem ismerem a helyi nyelvet, és mondjuk angolul se tudnék, akkor ilyen feladatot nem bíznának rám.

2022. dec. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ahány raktár, annyiféle "helyzet". Angliában például a manchesteri amazon raktárban aki targoncás, az csak azt csinálja, és nagyon minimálisan pakol mellette...és sok helyen így van..ahol elvétve kell csak targoncázni, azt már nem is nevezném targoncás munkakörnek, mivel kb. olyan lehetne már akkor, mint a béka használata, ha csak ritkán kell..most csak képletesen..

Anyumnak köszönhetően már általánosban elkezdtem németül tanulni, 16 évesen letettem belőle a középfokú nyelvvizsgát..így ez ok..angolt meg kötelező tudnia minden IT-snak (is), így az nálam nem is kérdés..

2022. dec. 25. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!