Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szemüveges létemre lehetek...

Szemüveges létemre lehetek hivatásos (vonulós) vagy önkéntes tűzoltó?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék tűzoltó lenni, csak jelenleg még szemüveges vagyok. Pár év múlva lesz műtétem. Addig lehetek tűzoltó, vagy azt meg kell várni?

2022. dec. 24. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

Ha ez kizáró ok volna, akkor elég sok embert zárnának ki és nem lenne elég tűzoltó szerintem.

Kontaktlencse addig esetleg?

2022. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig kizáró ok. Max a diszpécser lehet szemüveges. Vonuló szolgálatnál nem lehetsz.
2022. dec. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#1

Sok minden kizáró ok lehet veszélyes munkaköröknél.

Gondolj bele, ha pl magas vérnyomásod van, majd olyan szituációkba kerülsz, ahol tovább nő az alap magas vérnyomásod. Nem jó ez. Ez kizáró ok. Cukorbetegség szintén nem a legjobb erre.

Vagy ott van az, hogy gyakran korlátozott látási viszonyok között kell dolgozni. Ez nem a legjobb dolog szemüvegesként.

Tényleg rengeteg dolog lehet kizáró ok és tény is, hogy kevesen vannak, de sajnos ez van.


Amúgy pl egyik ismerősöm amiatt nem lehetett rendőr, mert enyhén színtévesztő. Minden más tökéletes. Hivatás tudatból lenne rendőr, semmi más nem vonzotta a dologban, pl a hatalom. Egy nagyon higgadt, empatikus, de határozott és kötelesség tudó emberről beszélünk, aki jó fizikummal rendelkezik. Sajnos ezen elcsúszott, és hiába ment akárhova elútasították. Pedig nem színvak, csak 2 szín bizonyos árnyalatával volt gond. Egy ilyet elutasítottak, pedig jóval több alkalmatlan személy van állományban. Sajnos ez ilyen.

2022. dec. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!