Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A gyógyszerésznek joga van...

A gyógyszerésznek joga van elkérni a személyi igazolványomat, ha elmegyek a saját gyógyszeremért? Arra hivatkozott, hogy ezek bizalmas adatok. Bizalmas adat az, hogy én pajzsmirigy-hormont szedek?

Figyelt kérdés
Ha vény nélkül kapható D vitamint vásárolnék például, akkor is elkérné a személyimet?

2023. jan. 2. 14:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A támogatás nélküli ára is 30 ezer alatt volt. Egyetlen gyógyszer, nem is különleges. A blokkon rajta van a teljes ár. Nagyon messze volt a 30 ezer forinttól.


Egyébként ha az ár a meghatározó, akkor miért arra hivatkozott a gyógyszerész, hogy az adatok bizalmasak? És miért nem az árra?

2023. jan. 3. 06:58
 12/17 anonim válasza:
0%
#7: Ha vérnyomáscsökkentőt szednék, nem villogtatnám a jogsit, még a végén elveszik...
2023. jan. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk megfelelni a kérdésedet, legalábbis nem neked tetsző módon, és főleg, hogy egyedinek tűnik ez az adatok bizalmasak.

Egyébként tudunk még valamiben segíteni?

Az állam ellenőrzi az orvos gyógyszerfelírási gyakorlatát, eléggé meg van kötve a keze, és a gyógyszerészé is.

Egyébként lehet a kezedben minden tekintetben szabályosnak tűnő recept, de pl. nem a te nevedre szól, nem is más helyett váltod ki, hanem visszaélsz vele.

Nem tudom, mire értette, hogy az adatok bizalmasak, de az fel sem merül benned, hogy a védelmedet szolgálja? Te nem titkolod mit szedsz, de más meg óvná a magánügyeit.

2023. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

12/ válasza: [#7: Ha vérnyomáscsökkentőt szednék, nem villogtatnám a jogsit, még a végén elveszik...] 2023. jan. 5. 14:04


Sem a végén, sem az elején, sem közben. Ha annyira lennének tájékozottok és jogszabálykövetők az erre jogosultak, mint te, akkor meg is tennék. Veled szemben, ismerik a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról szóló 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet előírásait; egészségügyi alkalmassági követelményértékeit.

Enyhe hatóanyagú, kis dózisú a gyógyszerezésem; napi két alkalommal mérem a vérnyomásom. Semmivel sem veszélyeztetőbb, mint akár a tiéd; sőt, az emberek többségével szemben pontosan tudom, és nem csak gondolom, hogy rendben van. Ha nem lenne, akkor mennék a háziorvoshoz, és módosítana akár a gyógyszer hatóanyagon, akár a szedési adagoláson; akár mindkettőn. De, sok év óta egyenletesen szépek az eredményeim, a WHO előírásai alapján normális tartományban vannak az értékek; a mérőeszköz is ennek alapján jelöli a mutatott mérési értékeket. 2x60 mérési adatot tárol, mivel egyedül használom, így napi két méréssel kb. kéthavi mérésadat van tárolva. Interfész használatával el is tudom küldeni; én ajánlottam fel, az első néhány hónapban fogadta is a háziorvos, aztán azt mondta, nem kéri.

Kéthavi gyógyszeradagot szokott felírni, ilyen alkalmakkor mindig megmérik a vérnyomásom.

Kétévente jár le a vezetői engedélyem egészségügyi alkalmassága, ilyenkor több szakorvosi vizsgálatra is elküld, köztük EKG-ra is; mindig minden eredményem abszolút tiszta.

Ilyen alapon, pl. szemüveget, kontaktlencsét viselők is lapítsanak, nehogy elvegyék a vezetői engedélyük? Nekem ugyanúgy normális a vérnyomásom, ahogy a szemüveget, kontaktlencsét viselőknek a látásuk. Egyik sem természetes úton jön létre, de erre valók a gyógyszerek, vagy pl. látásjavító eszközök.

2023. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

13-as: hogy megértsd: NEM VOLT 30 ezer forint a gyógyszer támogatás nélküli értéke. Tehát a jogszabály szerint NEM VOLT JOGA elkérni a személyit, mert a jogszabály csak a 30 ezer forint feletti értékű gyógyszerek kiváltásakor teszi lehetővé a személyi elkérését.


Amit te írtál, az egy szubjektív vélemény és kioktatás. Lényeg,hogy tudom, nem volt joga. Hogy az én érdekemet mi szolgálja és mi nem, az más kérdés. Ennyi erővel a házunk elé állíthatnak egy rendőrt is, mert az érdekemet szolgálja. Stb. stb. Az állampolgárok nem kiskorúak (jó esetben). Ha visszaél valaki a receptemmel, majd én feljelentem. Pont.

2023. jan. 5. 14:44
 16/17 A kérdező kommentje:
14-es: egyetértek.
2023. jan. 5. 14:47
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!