Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a postán a posta...

Mit jelent a postán a posta helyszíni megjelöléssel, hogy sikeres kézbesítés?

Figyelt kérdés
2 levelet is vártam decemberben, de nem kaptam meg. Ma rákérdeztem a feladóknál és kiderült, hogy az egyik dec 2-án, a másik pedig dec.13-án kézbesítve lett (én ugye nem kaptam meg, nem vettem át) Elküldték a küldeményazonosítót és azon az látszik, hogy a sikeres kézbesítéshez a helyi posta van beírva helyszínül. Létezik, hogy valaki átvette a postán? Vagy ez azt jelenti, hogy a postás a postán hagyta? (értestő sem volt rendesen felcímzett ládánkban) Sajnos a szomszédokkal nem vagyunk beszélőviszonyban és teljesen ugyanaz a címünk. Ráadásul a személyi számomat is tudják mert volt ingatlanos szerződésünk. Ilyenkor ha átvették a nevemben akkor kértek személyit vagy elég volt bediktálniuk a számot? Utána tudok nézni, hogy ki vette át? A posta nekem adhat ki információt? A borítékokban értékek voltak, akár rendőrségen is bejelenteném csak tudnom kéne mit tehetek. Köszönöm ha segítetek!
2023. jan. 3. 20:04
 1/6 anonim válasza:
Szia! Menj be a postára, mert lehet a feladó postán maradóra adta fel és abban az esetben nem kapsz semmilyen értesítést a postától.
2023. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bemegyek mindenképp holnap reggel, csak most nagyon ideges vagyok :( Elvileg ajánlott levélként adták fel.
2023. jan. 3. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég volt bediktálni - legalábbis nálunk sosem kéri a postás. Volt hogy a 2 évvel ezelőtt lejárt személyi igazolványom számát diktáltam be, mert az jutott eszembe. :D

Aztán a papíron, vagy ha a gépje van nála akkor aláírom és kész.

Vagy a postán nyúlták le, vagy a szomszédok.

De ez nem valószínű, hogy ki fog derülni. Kézbesítve van, lezárták, részükről ennyi.

Ha komoly értékről van szó, akkor a rendőrséget érdemes értesíteni. Meg esetleg a postán is tenni egy megjegyzést, hogy a rendőrséggel jössz vissza. Lehet hogy hirtelen megtalálják :D


Ha értékeket küldötök, akkor inkább csomagautomata, vagy futár. Inkább kerüljön többe...

2023. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Voltam bent a postán és nem vagyok előrébb. A telefonon elérhető nyomkövetésen az szerepel, hogy a helyi postán lett átvéve.

Ma a postán megnézték és szerintük a postás simán a postaládánkba tette. A postással beszéltem ő nem emlékszik, hogy mostanában bármilyen levél jött volna nekünk (ez így is van mert utoljára kb. októberben kaptam bármit de nem is vártam mást csak ezt a kettőt) A szomszédot megkérdeztem nem tud róla...Vissza sem küldték a feladóknak...A rendőrséget megemlítettem kis célzással a postán, a postásnak és a szomszédoknak is hátha még megvannak a borítékok és beteszik a postaládámba...Dühítő nagyon :(

2023. jan. 4. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Pfff... hát akkor ezek eltűntek.
2023. jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad. Postán dolgozom, ha az van a nyomkövetésben, hogy postahelyen átvették, akkor az postán lett átveve, nem tették postaládába. A postán azt is látják, hogy milyen jogcímen vette át az illető (címzett, helyettes, átvevő, meghatalmazott). Ha nem a te saját kezedbe szólt, akkor átveheti az is, aki 1 lakcímen van veled, ha van esetleg ilyen.

Annyira utálom ezt a hadovát, hogy szerintük a postás a postaládába tette, sok idióta, aki ott ül...

Ha nincs meg a levél, menj be arra a postára, ahol a nyomkovetes szerint át lett véve, és indítsd tudakozvanyt.

2023. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!