Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Téged is zavar ha magamban...

Téged is zavar ha magamban beszélek?

Figyelt kérdés
Mikor nincs kivel vagy miről beszélni szoktam magamban megbeszélni dolgokat, nem vagyok skizo vagy nem tudom mik vannak, csak ugyanazt csinálom kimondva, mint mások gondolatba. De nem nagyon hangosan. Na most így van valaki aki elfogad?

2023. jan. 5. 19:29
A kérdező szavazást indított:
Én nem fogadlak el.
Én elfogadhatlak.
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavarna.
2023. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal semmi baj. Pl amikor írom a sztorit és sok szál kezd kusza lenni felemelem kezeimet a billentyűről és kezeimmel gesztikulálva halkan kimondva újra játszom az eseményeket becsukott szemem előtt pedig levetítem mindazt.


Segít. Ahogyan a hangos olvasás is a tanulásban. Vannak, akik auditív úton jobban teljesítenek, valakiknek meg egy szükséges plusz segítség időnként.


Ezzel nincsen semmi gond, természetes. Sokan vannak így.

Vannak, akik elzárkóznak ettől, mert "hü_yének néznek" megbélyegzés jár a fejükben. Ezért még többen vannak azok, akik magukról se tudják, hogy nekik pl előny/segítség lenne önmaguknak.


Ismerek olyat, aki a fülhallgatóját felveszi és úgy magyaráz, de nem megy zene, csak távolból látszat, mintha beszélne valakivel.


Én meg simán motyogok a buszon elemelve kezem a billentyűtől. Nem hagyom veszni a pl 1 órát csak mert utazok. Kihasználom.


Volt, aki megkérdezte miről beszélek, mert tetszett neki a részlet, amit hallott, de volt olyan is akit zavart és elnézést kérve abbahagytam és rajzoltam helyette (igaz nehezebb volt a be-be döccengetős buszon).


Nem bántasz vele senkit, felesleges rástresszelni és még csak nem is káros, mint pl cigi és társai.


Vannak, akik nagyon jó oktatók, mert amit pl csinálnak/tanítanak azt részletesen elmondják és élvezik. Élvezik, amit pl gyakorlatban alkotnak, kimondhatják és át is adhatják a másik embernek.


Tripla előny +1 , mert ugye keres vele.


Én szeretem a hasonló személyeket, főleg, ha érdekel a téma.


Még a fogorvosomat is szeretem hallgatni, mit hogyan csinál, az érdeklődésem óta pedig mutogatja is mi micsoda és mit hogyan csinál.

Érzéstelenítő van, a többi meg nem zavar, ha én vagyok az alany.


Van aki erre azt reagálja "te nem vagy normális".

Ez van. Ám az ilyen fajta kíváncsiság nélkül az orvostudomány se létezne és sok más se.


Van amikor olyan példát mondok erre válaszként, amit sokan természetes módon megszoktak, de nem érzik a súlyát, hogy "durva" szituáció.


Pl.: csirke elkészítése, tálalása , majd akár fotózása és online posztolása...


Szóval vesz egy "hullát" vagy "csonkot" az adott állatból, taperálja, vagdossa, kenegeti, tömködi stb, megsüti majd díszítve tálalja a sült hullát és azt még posztolja is. XD


Nem, nem vagyok vega stb, szeretem a húst, csak vannak dolgok, amiket az emberek annyira megszoktak, hogy immunisak rá.


Több ember vállalná a magában motyogást, akor is idővel "megszokott" lenne, de több okból nem történik meg.

pl ne zavarjunk másokat, ne nézzenek furán stb.


De pl otthon csak nyugodtan engedd szabadjára, a többi helyszínen pedig helyzettől függ és attól is, hogy számodra mi fér bele, mi nem.


NYugodtan olvass az auditív témát illetően.

2023. jan. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Te is beszélgetsz magadba?
2023. jan. 10. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!