Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lambériát mivel lehet festeni,...

Lambériát mivel lehet festeni, ami be is fogja? Leginkább aki már festette olyan tapasztalat érdekelne... Interneten én is olvastam utána, de írnak ezt is azt is... Matt fehérre szeretném. Van ami teljesen natúr fa, és van ami lakkozott.

Figyelt kérdés
Beltéren van a festendő lambéria.

2023. jan. 7. 22:00
 1/4 anonim válasza:

Festőként írom. Két opció van.

Lazúrfesték vagy zománc.

A lazúrfesték előnye, hogy megmarad a faerezet, ugyanakkor, ha kezelve volt az anyag, vagy valamilyen oknál fogva már megszineződött, az esetek döntő többségében nem lehet elérni, hogy ne legyen foltos. Amennyiben egy felületen vegyesen van natúr és kezelt, esélytelen, hogy ugyanolyan legyen.


Zománcfestéknél a faerezet eltűnik, ugyanakkor sokkal egységesebb lesz a végeredmény. Matt fehér esetén én ezt választanám. Az viszont biztos, hogy zománcból a mattot a legrosszabb takarítani. Van vizesbázisú es oldószeres. Előbbi nem büdös, de gyorsan szárad, nem a legkellemesebb dolgozni vele.


[Neten nézz képeket róla, sok embernek a fehér lazúr nem is tetszik (nekem se), ha te is így jársz, akkor nem sok opciód marad.]


Festés előtt majd mindenképpen csiszold meg, a lakkozottat főleg.

Jó lenne tudni, hogy vizesbázisú vagy oldószeres lakkal lett kezelve, mert volt már rá példa, hogy ahol nem jött le teljesen a lakk, ott az oldószeres festék megmarta.

2023. jan. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mivel volt festve előtte, az biztos, hogy lakk,legalább is szerintem, és már el is van szineződvel a fa, tehát nem is világos sajnos. Alapozni csinoszálás után nem kell?
2023. jan. 9. 16:28
 3/4 anonim válasza:

Lazúrt nem szokták, zománchoz lehet kapni alapozót, de választhatsz olyat is, ami 2az1-ben.

Lazúrból a Sadolint merem ajánlani, a Milesi nem rossz, ha esetleg valahol ajánlják, de az kezeletlen, új felületen az igazi.

Zománcból, ha vizes kell, akkor Cell Aqua, oldószeresből Trinát.

2023. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok sok hasznos információt.
2023. jan. 9. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!