Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most mennyire baromság személy...

Most mennyire baromság személyikölcsönt felvenni?

Figyelt kérdés

Halihó!

Sosem szerettem a bankokat és a hiteleket. Mindig óvva intett tőle anyám, bár azóta felnőttem és szkeptikus is vagyok a hitelekkel kapcsolatban.

Viszont a helyzet a következő..

Idén megyek férjhez. Az esküvő nem kevésbe kerül és eddig a pár hónap alatt míg spóroltam rá, kezdtek rámenni az idegeim.

Pedagógus vagyok. A fizetésem kb felét teszem félre erre a célra és ugyan csak fél év telt el, de kezdek becsavarodni, hogy mindig mindent kikell centizzek.

Ennek jön a másik oldala, hogy idén Japánba szeretnék menni az öcsemmel. Ez már gyerekkori vágyálom és abban biztos vagyok, hogy a kettőt együtt így ebben a formában nem tudom összerakni.

Arra jutottam, felveszek pár száz ezer forintnyi hitelt, ezzel biztosítva magamat arra, hogy az esküvő maradék része tuti meglesz addig és közben keveset ugyan, de tudok félre tenni Japánra is.

Az esküvő tavasszal van, a Japán út télen. Így pont meglennék mindennel.

Most eléggé megmagyaráztam magamnak miért akarok hitelt felvenni. Azonban érdekel a ti véleményetek, tapasztalataitok a hitelekről. Különösen most, hogy semmi sem biztos ebben a világban.

Köszönöm, ha megosztod velem a gondolataid és azt kultúráltan teszed.

27/N



2023. jan. 11. 06:40
1 2 3
 1/26 Shora ***** válasza:
85%
Az a baj hogy amilyen magasak az inflációk meg bizonytalan a jövő én nem ajánlanám sajnálom :( Persze ez a te döntésed de nagyon rizikós szerintem. Párod mennyit tesz el? Család is gondolom segít vagy szeretnétek egyedül megoldani?
2023. jan. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Igen, ezt gondolom én is. Emiatt tettem fel ide is a kérdést. :)

Köszönöm.

Hát, összesen megvan a fele már és van fél év az esküvőig...

Szűkösen, de meglesz. Csak kényelmesebb lenne, ha nem kellene ennyit eltenni rá. Az infláció zavar engem is...

2023. jan. 11. 07:11
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Egy kevés jó (pár nap, 1-2 hét) élményért hosszú távú (több év) "nyomorba" húznád magad. Pár hete láttam valaki személyi kölcsön papírját, csak arányszámokat mondok: 100 ezer forintnyi kölcsön esetén 220 ezret kell visszafizetnie.

Jelenleg egy okos módon lehet a rendszert kijátszani ingyen pénzért: felvenni valamilyen alacsony kamatú vagy kamatmentes hitelt (babaváró? diákhitel?) és betolni államkötvénybe, majd ami abból kamatozik pár év alatt, a visszafizetett hitel utáni különbözeten nyersz. De ez is egy hosszú távú befektetés, nem egy éven belül van eredménye.

2023. jan. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
41%

Viccesen hangzik, hogy most házasodsz de az öcséddel mész Japánba.

Tudom, megbeszéltétek, megérti. Gondolod te.

Másik: tisztában vagy vele, hoyg szűkös az anyagi helyzeted, de méágis baromi drága esküvőt tervezel. Mert nem a leendő férjed akar nagy esküvőt, abban biztos vagyok.

2023. jan. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
85%
4. Honnan tudod, hogy nagy esküvőt akar? Elég ha csak a két fél családja ül össze. Ha esetleg nem kertes házban élnek (Gondolom egy kis albérletbe 10-15 főt nem lehet elhelyezni.) akkor már eleve egy hely bérlése is 100ezer. De ha megvan a saját kertes ház, akkor is a kaja pia is van több 100ezer. Ruha, gyűrű stb. Menj be egy boltba csak a kaját nézd meg mennyibe kerül.
2023. jan. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Erről beszélek.
2023. jan. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
32%
#3 Államkötvény kamatozik? Kész röhej, amit leírtál! Elviszi az infláció!
2023. jan. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon nem jó ötlet kis fizetésből nagy költségeket hitére bevállalni, pláne ha azok nem szükséges, csupán vágyálom kiadások. Egy házasságnak nagyon sok más dolgon is esélye van kisiklani (ilyen az is, ha a friss férjed helyett a testvéred fel utazol japánba), nem érdemes még egy hosszan törlesztett hitellel is terhelni a házasságot. A statisztikák szerint sokkal nagyobb eséllyel maradnak együtt azok a házasok, akik nagyon keveset költenek az esküvőre, míg akik sokat költenek rá, azok lényegesen nagyobb eséllyel fizetik tovább a felvett hiteleket még a válás után is.

[link]


Nyilván ti lesztek ez alól a kivétel. Megértem, hogy szeretnél nagy esküvőt és japán utat is, de ha nem, vagy csak nehézkesen jön ki a fizetésedből, akkor nagyon nem jó ötlet hitelt bevállalni miatta.


Ezt az írást nagyon ajánlom:

[link]


A japán utat inkább halaszd el, amikor kényelmesen ki tudod gazdálkodni és nem hiányzik máshonnan a pénz.

Az esküvőt meg vagy vegyétek kisebbre, mert a boldogság nem azon múlik, hogy mekkora felhajtást csináltok belőle, de azt is érdemes lehet elhalasztani, hogy többet tudjatok spórolni rá.

2023. jan. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

#3 Hiteből befektetés tanácsát is érdemes némi óvatossággal kezelni. Papíron nagyon jól mutat és tényleg működhet is. De azért messze nem áll olyan jól a magyar gazdaság, hogy teljesen kockázatmentes legyen. Túl azon, hogy így pont az a két dolog nem valósulna meg rövid tavon, amire a hitet fel akarná venni, vajon elbírja a kérdező családi költségvetése (és a házassága), hogyha esetleg valami gond lesz a hitellel?

[link]

2023. jan. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm hármas, így átgondolva igazad van. Inkább megpróbálom így összekaparni.


Négyes, nem tudom miért tetted ezt a megjegyzést. Nem gondolnám, hogy azért, mert házas leszek, nem mehetek el az öcsemmel nyaralni. Minden évben megyünk valahova.

Másrészt pedig, a vőlegényem nem akar Japánba menni. Akkor meg minek erőltessem?

Nekem is vannak külön dolgaim és neki is. Bár, a poszt nem erről szólt. Köszönöm a semmit.


Nem igazán lesz nagy esküvő.

60fő, abból a fele családtag.

Illetve én megelégedtem volna azzal is, ha csak egy pap ad össze minket két tanúval.

De ha már esküvő, akkor adjuk meg a módját- és ezt nem én mondtam, hanem a párom. Ebben eggyet is értek vele. Egyszer házasodunk össze. Miért ne lehetne részese a szűk család és a barátok?

2023. jan. 11. 08:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!