Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fix, forintalapú személyikölcs...

Fix, forintalapú személyikölcsön havi törlesztője miért emelkedik?

Figyelt kérdés
Körülbelül 6 ezer forinttal emelkedett a hitelem törlesztője. Amikor felvettem, akkor fix forint alapon vettem fel a futamidő végéig, ez most miért változott?
2022. máj. 10. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Benne voltál a moratóriumban? Akkor azért.

Ha nem, akkor meg kérdezd meg a bankot/olvasd el mit írtál alá.

2022. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Benne voltam a moratóriumban, ez miért okoz emelést?
2022. máj. 10. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert x hónapig nem fizettél. értelemszerűen az ott halmozódó kamatot fizetned kell.
2022. máj. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert a moratórium nem azt jelenti, hogy akkor X hónapig nem fizetsz és utána folytatod, mintha mi sem történt volna.

Moratórium alatt kamatozott a tartozásod, amit pluszban ki kell fizetned.

2022. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez a moratórium dolog nem úgy volt, hogy felhalmozódik amit nem fizettem, erre jön egy kamat, aztán a hitel lejáratát követően a moratórium alatt felhalmozódott teljes összeget felosztják, mint egy hitelt és törlesztem azt is?!
2022. máj. 10. 20:06
 6/6 xswerdy ***** válasza:
igen, elvileg a futamidő nő meg a moratórium miatt (amúgy jelentősen, szóval nem annyi hónappal, amíg nem fizettél, hanem sokkal többel). Kérdezd meg a bankod.
2022. máj. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!