Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most mennyire baromság személy...

Most mennyire baromság személyikölcsönt felvenni?

Figyelt kérdés

Halihó!

Sosem szerettem a bankokat és a hiteleket. Mindig óvva intett tőle anyám, bár azóta felnőttem és szkeptikus is vagyok a hitelekkel kapcsolatban.

Viszont a helyzet a következő..

Idén megyek férjhez. Az esküvő nem kevésbe kerül és eddig a pár hónap alatt míg spóroltam rá, kezdtek rámenni az idegeim.

Pedagógus vagyok. A fizetésem kb felét teszem félre erre a célra és ugyan csak fél év telt el, de kezdek becsavarodni, hogy mindig mindent kikell centizzek.

Ennek jön a másik oldala, hogy idén Japánba szeretnék menni az öcsemmel. Ez már gyerekkori vágyálom és abban biztos vagyok, hogy a kettőt együtt így ebben a formában nem tudom összerakni.

Arra jutottam, felveszek pár száz ezer forintnyi hitelt, ezzel biztosítva magamat arra, hogy az esküvő maradék része tuti meglesz addig és közben keveset ugyan, de tudok félre tenni Japánra is.

Az esküvő tavasszal van, a Japán út télen. Így pont meglennék mindennel.

Most eléggé megmagyaráztam magamnak miért akarok hitelt felvenni. Azonban érdekel a ti véleményetek, tapasztalataitok a hitelekről. Különösen most, hogy semmi sem biztos ebben a világban.

Köszönöm, ha megosztod velem a gondolataid és azt kultúráltan teszed.

27/N



2023. jan. 11. 06:40
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm 8 és 9. Igazatok van. Így belegondolva ésszerű nem felvenni a hitelt. Fejben tudtam, de kellett a külső megerősítés.
2023. jan. 11. 08:52
 12/26 anonim ***** válasza:
85%
Ha mindenképp kölcsönt akarsz felvenni akkor baráttól-családtagtól próbálj kölcsönkérni. Nálunk a családban simán működött és működik még mindig, hogy ha valakinek nagyobb kiadása van az kölcsönkér a másiktól. Mi nem szoktunk kamattal szórakozni, de valamennyi kamatot is adhattok rá ha attól nyugodtabb a lelketek és akkor win-win a szitu, neki jó helyen van a pénze, nyilván vissza fogod fizetni, de nem eszetlen költségekkel, neked meg ott a pénz és olcsóbban kaptad mintha egy banktól vettél volna fel hitelt. De ez tényleg csak akkor működik ha feltétlen a bizalom és a szándék is megvan mindkét részről a dologra.
2023. jan. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
(meg ha van pénze a kölcsönadó félnek amit nélkülözni tud, nyilván ez alapfeltétel)
2023. jan. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%

Lehet persze családon belül kölcsönt kérni/adni, de általában kellemetlen helyzetek sorát tudja szülni, nagyon sok barátság és rokoni kapcsolat megromlott már miatta, hogy valaki kölcsön kért, nem adta meg, aztán a másik okkal azt látta minden kiadásában, hogy "na már megint új telefont vett az én pénzemből, ahelyett, hogy megadta volna", vagy csak a kölcsönadónak meg sem fordul a fejében, de a kölcsönkérő szégyelli magát a helyzet miatt, kerülni kezdi, nehogy szóba kerüljön a kölcsön és a másik meg akár elkezdheti úgy érezni, hogy csak addig számított a jó kapcsolat, amíg kölcsön adott neki, most meg már nem is keresik. Szóval rengeteg félreértést és kellemetlenséget tud okozni, nagyon óvatosan érdemes bánni vele.


Mindenképp érdemes írásban rögzíteni a baráti kölcsön kereteit, feltételeit, határidejét és azt is érdemes átbeszélni az ismerőssel, aki kölcsön ad neked, hogy mennyire reális, hogy annyi idő alatt tényleg vissza tudod fizetni, milyen lépéseket teszel érte, hogy lássa, hogy tényleg teszel is érte.


Meg az ilyen helyzeteknél azzal is fontos számolni, hogy milyen meglepetés kiadások jöhetnek még számításba, amik nehezíthetik a törlesztést. Bármikor elromolhat az autó, hűtő, mosógép, lebetegedhet valaki, elveszítheti az állását. Nem jó a költségvetést minden tartalék nélkül kicentizve belőni, mert a meglepetések nagyon könnyen túllökhetnek a tervezett határaidon.

2023. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%
Ezek tények és jó tanácsok, érdemes megfogadni őket!
2023. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Nem veszek fel kölcsönt és a lelkem is nyugodtabb, amiért segítettetek reálisabban látni a dolgokat. ♥️

2023. jan. 11. 12:52
 17/26 anonim ***** válasza:
79%

A pénzügyi tudatosság nagyon fontos. Minél előbb kezded el művelni magad benne, annál több időd van minél jobban csinálni és így lehetőleg több pénzt megspórolni, minél jobban beosztani.


Pedagógusként duplán is érdemes minél többet foglalkozni ezzel, mert ugye a pedagógus fizetések nem túl magasak, ezért fontos minél jobban gazdálkodni belőle.

Viszont pedagógusként át is adhatod ezt a szemléletet a diákoknak, amivel nekik még többet tudsz vele segíteni, mint bármi mással, amit iskolában tanulhatnak.

2023. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Megnéztem azt a cikket, amit az itteni egyik tag írt. Valóban nagyon hasznos. :)

Közben átszámoltam a költségvetést, hogy a káposzta is megmaradjon és a kecske is jól lakjon. 🤭

2023. jan. 11. 13:38
 19/26 NTBS ***** válasza:
Eléggé, főleg ilyen, nem termelő dolgokra.
2023. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 TappancsMancs ***** válasza:

Hitelből nyaralni? Ráadásul kis fizetésből? Ráadásul az egyik legdrágább országba utazni? És amúgy is alig bírod az erős spórolást, akkor a visszafizetést hogy fogod bírni? És hitellel meg valóban még többet is fizetsz vissza, mintha ugyanazt összegyűjtenéd.


Szerintem nyaralni hitelből még a szomszédos Horvátországba se, nemhogy a világ túloldalára. Horvátországba talán még 1 hét is kijön két főre a csak egy főre való Japán repülőjegyből. De javítsatok ha nem. :)

2023. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!