Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Anime? Mi benne a jó, miért...

Anime? Mi benne a jó, miért szeretik olyan sokan? Azt mondják nagyon sokat "tanít"..

Figyelt kérdés
2023. márc. 9. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A szüzesség megtartásán kívül mást nem tanít szerintem.
2023. márc. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
De tanít pl Naruto. Az az érzelmi fejlődés amin átmentem, mire vége lett, megtanultam belőle az elfogadást, az összetartást, azt hogy akit megvetnek és lenéznek, akaraterővel igenis sokra viheti, azt hogy össze kell dolgoznunk mert egyek vagyunk, és kitartással többre vagyunk lépesek mint gondolnánk, önzetlen szeretetet tanultam belőle, és ezeket mind lehet hasznosítani az életben!
2023. márc. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Számtalan történettel, kategóriákkal elkészített animáció.


Anime = japán animáció


Kicsiktől a nagyokig, felnőttekig olyan széles a célközönség, mint a filmeknél.


A filmeknél is van horror, dráma, sci-fi,... Stb.


Annyi, hogy nem élő szereplős a kivitelezés, hanem animáció.


Pl. Agretsuko

Azt hittem valami gyerekeknek szánt "cuki animáció", nos, nem. A felnőtt világ aspektusait, hétköznapjait mutatja be.


Sport animék: olyan jól átadják a dolgokat pl kikben mi zajlik le, hogy kedved támad olyan sport felé is érdeklődni, amit nem szeretsz.


Sulis animék: több féle van itt is.

Legutoljára (ugyan koreai eredetű) a Lookism animációt néztem, ami iskolás kategória is.

Megmutatja milyen szinten a felszínnek él a társadalom. Kinézet, megkülönböztetések, bánásmód, viszonyulások stb.

A bántalmazástól egészen a se,gg nyalásig.


Javaslom nézd meg és még a zene is jó benne.


8 rész van kint, manhwa is fent van online-n.


(ugye általában képregények előzik meg a keleti animációkat.)


Sci-fi, fantasy kategóriákban is nagyon jók vannak.

Némelyik elgondolkodtató durván. Pl psycho-pass.


Társadalmunk jelen gondjaira is erős példák vannak benne.


Sok ember csak nézi a filmeket, animációkat. Nem igen gondolkodnak, figyelnek, elemeznek, csak megnézik.


Ezért sok olyan részleten átcsúsznak, amiket pl a magamfajta figyel.

Pl pszichológiai folyamatok a szereplőkben, ok-okozatok és megértem miért olyan a karakter amilyen.

Mi miért történik.


Javaslom, nézz körbe. Kóstolgass bele.

Pl minden szezonos animének adok 2-3 első résznyi lehetőséget. A maguk módján sok érdekeset találtam.


Igaz, majdnem minden evő vagyok. Bár ez valahol szakmai ártalom is. Sok történetet kell olykor átnéznem, átolvasnom szelektálnom.


myanimelist.net-en javaslom az animék tárházát csekkolni, ha érdekel persze.


Jó szórakozást!

2023. márc. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es. Látszik gőzöd sincs a témát illetően.

Ha csak a régen tv-ben lejátszott animéket ismernéd kicsikét is, akkor nem írnád ezt.


Pl.: blue gender, nana, paradise kiss.


Vannak felnőtt tartalmúak, felnőtt, vagy tizenéves célközönségnek szánt animék is... (s itt nem a hentai kategóriáról van szó)

2023. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez így olyan, mintha azt kérdeznéd, mi értelme a filmnek, vagy mi értelme a zenének vagy a könyvnek. Az anime is egy művészeti forma, gyakorlatilag a japán eredetű rajzolt- vagy animált filmek összefoglaló neve. Ezen belül számtalan különféle irányzat megtalálható az animék között is, pont mint a filmeknél vagy a sorozatoknál.
2023. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!