Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem árulnak a boltok...

Kisdani19830112 kérdése:

Miért nem árulnak a boltok olyan terméket mindenből ami minőségi?

Figyelt kérdés
Unom hogy mindig a neten kell keresnem az árukat. Hogy nem lehet a kerékpárboltban kapni egy valamire való kilométerórát.

2023. márc. 23. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rossz helyen, és/vagy rossz árfekvésben keresel.
2023. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne írj privátot nem privát ügyben légy szíves.

A kereskedőnek elvileg nem érdeke hibás terméket forgalmazni, mert javíttatni vagy cserélni kell. Mindenesetre egy ilyenből (esetleg még egy pár hasonlóból) nem lehet a teljes kínálat minőségére következtetni. Még drága autóknál is előfordulhatnak hibák. Nekem is többnyire olcsó cuccaim vannak, és egész jól bírják.

2023. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem érdekük.

Képzeld el, ha valamit egyszer megveszel és amíg csak élsz, működik teljes értékűen! Miből fog élni a rengeteg parazita mérnök, amelyik pontosan ezért tervezik tudatosan a garanciális időt éppen csak túlélő típushibákat?

Az a koncepció, hogy lehetőleg minél hamarabb vegyél újat!

Ezt is köszönhetjük - többek között - a fogyasztói társadalom térhódításának!

Van olyan választék, amilyen soha nem volt azt megelőzően, de annak az az ára, hogy ha kell, ha nem, növeljük a kierőszakolt vásárlásokkal a globális szemétdombot! -Nesze neked "környezetvédelem"!

2023. márc. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az azért meredek elvárás lenne, hogy valami 80-100 évig működjön. Talán van néhány cég, vagy néhány termék, ami erre játszik, de kizártnak tartom, hogy ez általános lenne. Nekem pl. vannak 10-20 éves működő eszközeim. Az is lehet, hogy az olcsóbb termékek némelyike gyengébb alkatrészekből készül. Különben is nem tudhatják, hogy ha a régi elromlik, az új is ugyanaz a márka lesz, vagy az egyik konkurencia.
2023. márc. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

- az eladó nem ismeri olyan részletességgel a terméket, mint te (nagyon ritka, hogy egy kerékpárboltban szakmabeliek vannak. jellemzően egy féklégtelenítés, vagy teleszkóp olajcsere gondot okoz. jó esetben tudnak kereket fűzni, azt annyi)

- nagyon olcsón kapják (akár ingyen) a beszállítótól, a pénz pedig kell

- ki van adva a polc egy adott része, nem ők döntik el mi legyen ott

2023. márc. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Ha kézműves kolbász.kilója 7900 forint, a nagyüzemi 2300, a zsebemben van egy ezres, melyikből fogok venni?

Ha csak a drága létezik, akkor melyiket veszem?

Bringát vehetsz tízezer alatt és négymillió felett is.

Nyilván tartozékok között is van hasonló szórás.

Ha a boltba nem a profi bringások és/vagy gazdagok járnak, akkor a fillérest fogja tartani.

2023. márc. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
Nincs rá a többségnek pénze, így nem éri meg.
2023. márc. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Das ist Magyarország, úgybizony dá. Még évekkel ezelőtt, mielőtt beütött volna a covid meg a háború, dolgoztam külföldön, több országban is, forintra átszámítva akkor ugyanazon az áron vettem meg olyan élelmiszereket, mint amiket itthon is szoktam. Minőség tekintetében ég és föld. Ide csak a sz*t adják el.
2023. márc. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!