Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha április 6-án telihold van...

Ha április 6-án telihold van és ez valakire hatással van, hogy nem tud aludni, akkor 5-én este vagy 6-án este fog rosszabbul aludni vagy mindkét nap?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 6. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Én például mindkét éjszaka vérfarkassá változok, és elüvöltözök magamnak az erdőben. Így nem kell az alvással foglalkoznom.
2023. ápr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TappancsMancs ***** válasza:

Az oktatás sekélyes valótlan szemléletmódja és a filmek megteszik a hatásukat. :) Mérték az alvás összes összetevőjét egész a REM fázisokig, és valóban van hatása.


Science cikke


"Igen, hibáztathatja a Holdat a rossz éjszakai alvásért"


"Az emberek kevésbé mélyen alszanak telihold idején, még akkor is, ha sötét szobában vannak"


"A teliholdhoz közeli napokban az embereknek hosszabb ideig kell elaludniuk, kevésbé mélyen alszanak, és rövidebb ideig alszanak, még akkor is, ha a hold nem süt be az ablakon – derült ki egy új tanulmányból."


" "Sokan azt fogják mondani: "Igen, ezt már tudtam. Telihold idején sosem alszom jól." De ez az első adat, amely valóban megerősíti ezt” – mondja Christian Cajochen biológus, a svájci Bázeli Egyetem munkatársa, az új munka vezető szerzője."


"Amikor a kutatók azt vizsgálták, hogyan változtak az alvási szokások a holdciklusok során, feltűnő összefüggést találtak a rossz alvás és a holdciklusok között. A telihold előtti és utáni néhány napban az embereknek átlagosan 5 percre volt szükségük az elalváshoz, éjszakánként 20 perccel kevesebbet aludtak, és 30%-kal kevesebbet aludtak mélyen az EEG szerint . Ráadásul az önkéntesek rosszabb alvást regisztráltak egy telihold körüli felmérés során – számoltak be a tudósok ma online a Current Biology- ban."


[link]

2023. ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!