Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Burkolt fenyegetés? Valaki...

Burkolt fenyegetés? Valaki burkoltan fenyeget másokkal azt fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 8. 14:25
 1/6 anonim válasza:
nem nagyon foglalkoznak az ilyen ugyekkel sajnos, szinte folosleges korok
2023. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fel, - de csak burkoltan!
2023. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem.
2023. ápr. 8. 14:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Feljelentéssel bárki próbálkozhat, bármivel. Akár azzal is, hogy a buszvezető megsérti az utast azzal, hogy hátat fordít neki. (Nyilván nem a kérdésbeli, számomra ismeretlen esetet akarom lebecsülni, csak példa a határtalanságra.)

Az első válaszvonal: a hatóság befogadja-e a feljelentést. Ha befogadja, kérdés, kér-e és milyen kiegészítéseket, bizonyítékokat. Aztán, ha ezeken túljut az ügy, tesz-e érdemi lépéseket, vagy a határidő leteltével értesítést küld, hogy a vizsgálat nem derített ki intézkedésre okot adó esetet. Ha itt is túljut, és a nyomozó hatóság vádemelési javaslattal átadja a vádhatóságnak, kérdés, ők hogyan bírálják el? És ha itt is továbbjut és élnek a vádemeléssel, akkor kérdés, hogy a bíróság milyen határozatot hoz?

2023. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi értelme jelentgetni. Csak ha tényleg az életed a tét és van bizonyíték. Pl kezdetleges tettlegesség.


Alapon nem nagyon foglalkoznak ezekkel, mert már mindenki mindenkit feljelentget.


Amikor pedig én voltam komoly bajban, semmire nem mentem a rendőrséggel.

A mentorom kapta el az illetőt és fenyegette meg a zaklatómat, aki sok helyre követett.


Bolt, munkahely, otthonom, sőt még a randimon is betalált és jött utánunk. Barátnőm és kislányával fagyizni mentünk, szintén betalált.


Sok betegagyú járkál szabad lábon.

2023. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat!
2023. ápr. 8. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!