Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez egy legit dolog Facebook...

Username666 kérdése:

Ez egy legit dolog Facebook marketplace-n?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ugye van a marketplace facebook-on és éppen eladok egy számítógépet. Jött rá egy érdeklődő, de elég gyanúsnak tűnik. A profilja alapból rendben van, régen regisztrált, rendszeresen posztol, munkahely, snapchat, instagram linkelve az accounthoz. Lengyel a srác és úgy tűnik google fordítóval beszél velem a sok nyelvtani hiba miatt. Azt mondta hogy hétfőn jön egy futár (fan express, soha nem hallottam erről a futárcégről) aki felveszi a csomagot tőlem és készpénzben kifizeti az árát. Láttam volt egy pár scam a múltban, cikkeztek is erről. Mi a tapasztalatotok az ilyesmivel?

2023. máj. 6. 17:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
En Nyugaton elek, de a marketplacen en is rendszeresen hirdetek-svajci. Szinte minden egyes alkalommal, amikor felrakok valamit, jönnek ilyen gyanus alakok. Az elsö, hogy megnezem a facebook profiljat. Mar a nevükröl, es a fotorol, stilusrol felismerem rögtön öket, es mint "Betrug, csalas" jelentem a facebooknak, es beallitom öket, hogy többet nem tudjak felvenni velem a kapcsolatot. Ezek altalaban az arab vilagbol jönnek, vagy ellopnak egy meglevö facebook profilt, vagy krealnak egy uj profilt.
2023. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
...es pontosan, ahogy fennt irjak, jönnek a futar storyval, ha valaszolsz nekik.
2023. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!