Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » El ütött engem egy nő kocsival...

Vk1995 kérdése:

El ütött engem egy nő kocsival miközben a zebrán mentem át rolleral . A bokám be dagadt a lábszáram és még pár helyen lila foltos a lábam és fel dagadt ,a rollerom tönkre tette . Ilyenkor mennyi fájdalom pénzt fizet az aki elütött engem ?

Figyelt kérdés

#autóbaleset #Fájdalom pénz
2023. máj. 18. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a zebrán szabad rollerezni. Így - szerintem - nem jár neked kártérítés.
2023. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Az autóban keletkezett kárt kifizetted már?
2023. máj. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a roller esetleg elektromos, akkor segédmotoros kerékpárnak minősül, vagyis egy gyalogosátkelő helyen nincs elsőbbsége.

Ha "hagyományos" roller, akkor a használója a zebrán is gyalogos.

Mindemellett az autósnak fokozott óvatossággal kell minden esetben megközelíteni a gyalogosátkelő helyet, és ha ott elüt egy szabályosan átkelő gyalogost, közúti baleset gondatlan okozása vétségét követi el. Ekkor eljárás indul ellene.

Tehát kellene az ügyhöz a rendőrség, ami eljárást indít, esetleges tanúk, kamerafelvétel ha van, maga az autós, aztán lefolytatható a bírósági eljárás aminek a végén (egyszer majd) születik egy ítélet, ami rendelkezik az esetleges kártérítésről is.

2023. máj. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Helyszínelés, mentő volt?
2023. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem toltad a zebrán magad mellett a rollert, akkor örülj, hogy ennyivel megúsztad és az a legjobb, ha csendben elsunnyogsz.
2023. máj. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapos körbenézés... Én még akkor is megállok zebra mellett, ha lasít az autós.


Normál ember körültekintő és minimum az életét félti.


Rollerrel zebrán átkelés büntetendő.


Ha tényleg elütött, akkor gondolom kiszállt autóból és odament hozzád, ha nem és lelépett, akkor cserben hagyásos gázolás. Szintén büntetendő.


Mentő jött vagy elbotorkáltál az eset után haza vagy az orvoshoz???


Fájdalom pénz? XD túl sok filmet néztél.


Mindemellett kivizsgálnák az ügyet, még téged csesznének meg az első 2 pont miatt...


Ennyi idősen jó, ha felvilágosultabb kezdesz lenni.


Orvoshoz pedig menj el. Jobb esetben csak kificamodott, de akár részleges ínszalagszakadás stb bármi lehet. Azt pedig kezelni, pihentetni kell!

2023. máj. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!