Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a protokol hagyatéki...

Mi a protokol hagyatéki eljárás ügyben?

Figyelt kérdés
Elhunyt az egyedülálló nagynéném, akinek még a 80 éves húga él, mint közvetlen rokona. Átvállaltam a temetés ügyintézését. A temetkezés szervező szerint elegendő neki leadni az anyakönyvi hivatalba az én adataim, majd engem keresnek hagyaték ügyben. De nem így történt, mert fél év múlva hívtam a hivatalt, hogy legalább a hagyatéki leltárt mikor veszik fel. Közölte velem az ügyintéző ez a hagyatéki ügy le van zárva, mert nem jelentkezett hozzátartozó.

2023. jún. 2. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha lezárták, akkor rosszul tették, majd újra megnyitják.
2023. jún. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez így van újra megnyitják.

Csak arra lennék kíváncsi kötelességük-e leszármazott hiányában, pl. testvért keresni?

Ha nem jelentkezett senki, ahogy az ügyintéző állítja, akkor nem kellene felkeresni a temettetőt?

2023. jún. 2. 11:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Te adhatsz infot, az alapján keresnek
2023. jún. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Erről csak az jut eszembe, ha egy egyedülálló meghal, a temetéshez biztosan az önkormányzat azonnal kutatna, hogy ki van még közvetlen hozzátartozó...
2023. jún. 2. 11:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az önkormányzat hivatalból nem kutat, arra van a hagyatéki tárgyalás meg a közjegyző.
2023. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos egyik se kutat (se a jegyző se a közjegyző) ami a leltárba szerepel azt csinálják. tapasztalat.
2023. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Honnan veszik fel a leltárt? Csak amiből hivatalból hozzáférésük van? Pl.földhivatal?

De itt nyomozni sem kellett volna, csak az anyakönyvi hivatalnál megkérdezni ki temettete el.

A 25 éve szakmáját űző temetésszervező biztosított engem, hogy az én adataim vannak leadva, engem fognak keresni.

2023. jún. 12. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!