Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Biztonsági őr lehet egyedül...

Biztonsági őr lehet egyedül 24- órába ? 24 órában folyamatosan kamerarendszert néz ! Nincs semmi járőrözès! Nincs ki adva pihenő idő ! Be alszol fizetés le vonás ! Szabályos ez ?? Minden 24 órás műszakban egyedül van az őr havi 240 264 órában !!

Figyelt kérdés
2023. jún. 18. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
24/48-ban szoktak dolgozni, és igenis elvárható, hogy munkaidőben a munkájával foglalkozzon az ember. Ezt vállalta, ez van.
2023. jún. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy mit vállaltam! Engem leginkább az érdekel hogy 24 órás műszakban lehetek egyedül ? Én úgy tudom hogy egyedül nem lehetek ! Vagy esetleg rosszul tudom ??
2023. jún. 18. 21:33
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Miért ne lehetne egy biztonsági őr egyedül? Adjanak melléd óvónénit, vagy mi?
2023. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Leírnám röviden az ide vonatkozo részt a munka törvénykönyv ból



24 órás munkavégzés egyfolytában csak 1 féle képpen törvényes:

A "készenléti jelelgű munkakör" esetén.

Ez a munkaköri szabályozás azt írja le hogy a munakidő(ez esetben 24 óra) minimum 1/3 részében tényleges munkát nem végez, de a munakhelyén tartozkodik.


Tehát olyan nincs hogy valakinek 24 órát folyamatosan dolgoznia kelljen(törvényesen nincs)

Nem is lehet 24 órát folyamatos munkával tölteni, mert az egészség jeeltős romlásához veuet.


Ha az örneka kamera rendszer felügyelete a feladata, akkor vagy 12 órában kell(ene) foglalkoztatni, vagy pedig hogy nem kelljen folyamatosan a monitort bámulnia, legalább párban kell a 24 órás munkaidőt eltölteni.


Aza baj hogy ezeka vagyonvédelmi cégek általában piti adócsaló buta embrek tulajdonában vannak, akik mint alválalkozók "bedolgoznak" az országos nagy cégeknek.

Amik meg amugy legtöbbször magas politikai körökhöz köthetöek.

Igy NAV feljeletésből is ritkán van ügy.


Éna kérdezőnek azt javaslom hogy tegyen névtelen bejelentést a munakügyi felügyelethez.

DE a legjobb ha más munkahelyet keresel, ahol betartjáka vonatkozó törvényeket


Amugy... A fizetésből levonni nem lehet, mondvacsinált okok miatt.

Pl: Ha rajta kapnak hogy nem dolgozol, alszol akkor max kirughatnak, de a fizetésedből le nem vonhatnak!

2023. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Engem nem engednek el szabadságra ! Mert nem tudnak helyettem embert hozni ! De ök elvárják hogy szabadnapon menjek be másik helyre helyettesíteni! Ha nem megyek be fizetés levonás van! vagy ki rúgnak !
2023. jún. 18. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fordulj bírósághoz.
2023. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lépj le. Keres másik munkahelyet
2023. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lépj le. Ez a rabszolgamunka tipik. esete.
2023. jún. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél birka, az ilyen birkák miatt csinálhatnak azt a cégek amit akarnak a dolgozókkal. Tényleg mondj fel!
2023. jún. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!