Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » EU-nak honnan van ennyi pénze...

EU-nak honnan van ennyi pénze hogy csak úgy szórja a milliárdokat mindenhova?

Figyelt kérdés
2023. jún. 30. 12:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Most is 50 milliárd eurót akar Ukrajnának adni 4 év alatt! Fénymásolják a pénzt vagy honnan szedik? Vagy a az USA küld nekik lóvét? Vagy a kínaiak?
2023. jún. 30. 12:40
 2/6 anonim ***** válasza:

A fejlettebb országok szoktak befizetni, amit az EU mint ugye unió kiutal bizonyos dolgokra. Teszem azt egy lombkorona sétányra. Vagy valami épület felújítására. Vannak követelmények és utána esetleg ellenőrzés is van. Így jönnek rá, hogy pl nem kerülhet 100millió forintna egy 10m²-es wc. Az a baj, hogy ők fizetnek, de a mi országunk írja ki a pályázatot és a jelentkezők között mi választunk. Így van olyan, hogy pl Mészáros cége válal valamit 2 milliárd forintért, a második legdrágább ajánlat meg 1 milliárd forint, de Mészáros nyeri a pályázatot.



Ez a honnan van pénz dolog meg érthető. A fejlettebb országok a lemaradtabb országokat próbálják felzárkóztatni, így adnak hitelt vagy csak úgy ingyen pénzt amit nem kell vissza fizetni (az ilyen összegek nyílván kisebb összegek, de ezek is éves szinten jó pár milliárd forintnyi összegek.)


Magyarország is szokott osztogatni pl romániában, ukrajnában, meg a jó ég tudja még hogy hová utal pénzeket és több 100 milliós összegeket. Mi miből fizetünk?? Mindenre hitelt veszünk fel és (most kerestem ki, engem is sokkolt) 46 362,18 milliárd forint államadósság volt februárban. Azóta nem tudom, hogy javult-e a helyzet, de ez a legfrissebb adat amit találtam. Érdekesség az volt, hogy a találatok között ami legelöl ki volt emelve ott csak azt írta, hogy 1000 valamennyi milliárddal nőtt az államadósság. Nyilván az is sok lenne. De néztem hogy annyival nőtt és nem 1000 milliárd az adósság. Szóval minek is osztogatunk mi pénzt?? Minek veszünk még fel hitelt?? Miért gonosz az EU amikor pénzt akarna csak adni és azt szeretné, hogy fejlődjünk??

2023. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tagállamok befizetéseiből. Az előzőt annyiban kiigazítanám, hogy minden tagállam fizet be, nemcsak a fejlettebbek.
2023. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

50 milliárd euró az semmi összeg, amit majd 30 ország dob össze. Köztük a 154 milliárd eurós GDP-jű, segélyből életben tartott mélyszegény Magyarország, ami kis hal a gazdasági bálna nyugati országok között.

1,75 milliárd euró csak a gázszerelő vagyona.

2023. jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A napi szintű gondjainkból.
2023. jún. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lényegében piramisjátékból.
febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!