Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért érzem azt gyakran...

Miért érzem azt gyakran mintha mászna rajtam valami miközben odanézek és nincs rajtam semmi?

Figyelt kérdés

2023. jún. 30. 22:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve néha úgy érzem mintha a bőröm alatt lenne valami
2023. jún. 30. 22:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Első körben menj el a háziorvosodhoz, és ő majd beutal további vizsgálatokra.
2023. júl. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell például bőrbetegségre gyanakodni.

A szőrszálak szoktak összebogózni, majd (lassan vagy gyorsabbab) kioldódni akár annak hatására, hogy sétálsz és úgymond "generálod a szelet".

Valamint, ha nem fürdik az ember kellően elégszer, akkor is lehet ilyen érzete.

Pókháló is tud ilyesmit eredményezni. Nem azt feltételezem, hogy a plafonon szoktál sétálni vagy, hogy bokorban szoktál közlekedni. A pókok / egyes pókok vízszintesen több méter hálót kifeszítenek. Nem feltétlenül veszi észre az ember, ha beleakad egybe.

Ezeket már többször megfigyeltem magamon.

De az is lehet, hogy sztatikusan feltöltődik a szőrzeted és azt érzed, amikor összegubancolódnak a szőrszàlak.


"Illetve néha úgy érzem mintha a bőröm alatt lenne valami" - Azt gondolom, hogyha tényleg a bőröd alatt lenne valami, akkor az fájna, ráadásul nem is gyengén és néhány nap alatt szemmel látható tünetek lennének.


De fel kell tennem a kérdést, hogy nem néztél esetleg horror filmet? A horrorfilmek után sok, korábban gyenge érzékelést felerősödve érez az ember és elkezd félni, rettegni, pánikolni, holott józanul ha belegondol, akkor rá jöhet, hogy ott nincs semmi. A horror filmek viszont ölik a józanságot.

2023. júl. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Bár nem írtál hülyeséget, de csak félig pontoztalak fel. Ezt innen nem fogjuk tudni kideríteni, hogy mi a baj, de szerintem is pazichoszomatikus. Mivel se tem, sem én nem vagyunk orvosok, így talán egy valódi orvos felkeresése lenne ajánlott. Illetve ne téveszd szem elől azt a gondolatot sem, hogy a kérdező nagy valószínűséggel trollkodik.
2023. júl. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy nem vagyunk orvosok, viszont a megfigyeléseim azt mutatják, hogy az emberek gyakran alapvető vagy bonyolultabb tényezőket nem vesznek figyelembe, olyan részletszegényen írják le a dolgokat, hogy abból tényleg nem lehet kitalálni, hogy mi történhetett, csak felvázolni lehet a tömkeleg lehetőséget. Az pedig, hogy rendkívül részletszegényen írják le, az arról is árulkodik, hogy amikor átélte, valószínűleg vak volt nem is egy alapvető tényezőre. Az emberek túlnyomó többségénél megfigyelhető ez és tudjuk, hogy ezen az oldalon összességében nem egy minőségi értelmi közösség van jelen.


Nem tudom... Én inkább szeretem komolyabban venni a kérdéseket és nem egyből a trollkodásra gyanakszom. Azt szerintem inkább megjegyzésekben teszik, bár én inkább / túlnyomó részt minőségi, értelmes kérdéseket olvasok, amikre minőségi válaszok is születnek. Amik pedig nem minőségiek, azokon tovább megyek. Van egy talán velem született betegségem (nem tudom, hogy születésem óta van-e, de 4-5 éves korom óta tudok magamról, ennél régebbi emlékekre nem emlékszem - ennek is megvan a magyarázata), ami tudomásom szerint a férfiak 0,5-5%-át érinti. Egyszer feltettem egy kérdést ezzel kapcsolatban, de rendesen burkolva írtam úgy, hogy csak az érthette meg, akinek meg volt ez a betegsége. Mindenki röhögött, majd egy moderátor törölte a kérdést és természetesen a moderátorok döntéseit nem lehet felülbírálni - ez benne van a szabályzatban! Azért írtam rendesen burkoltan a kérdést, mert olyan betegség, amit az emberek el nem tudnak képzelni, ezért tehát magán a betegségen röhögtek volna, de ki szerettem volna szűrni az értelmetlen tábort - sikertelenül jártam.

Sokszor idétlenül fogalmaznak meg kérdéseket és csak miután feltették, azután jönnek rá, hogy ezt lehetett volna máshogy is feltenni és talán még utàna a hozzászólásokban bontja ki. Velem is történt ilyen nem egyszer.

Nem tudom, innen távolról nem lehet tudni ezeket.

2023. júl. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!