Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen típusú nyugdíjas...

Milyen típusú nyugdíjas igazolványok léteznek?

Figyelt kérdés

Tudom, meglehetősen furcsán hangozhat a kérdés, de friss nyugdíjas vagyok, és az utazási ( BKK-t már intéztem) nyugdíjas igazolványon kívül nem találok mást.

Sok kedvezmény igénybe vehető strandokon, múzeumokban, kiránduló helyeken ilyen igazolvány felmutatásával. De hol és hogyan kell igényelni ezt?

Ha valaki jártas ebben, segítene? Előre is köszönöm.



2023. júl. 30. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Én fél éve vagyok nyugger, és csak egy A6-os kartonlapom van. Ezt nem hordom magammal. Ha igazolnom kell a jogosultságomat, elég a személyi. Hogy a 65+ alattiaknak milyen egyéb irata van, nem tudom. Ez a karton csak a nyugdíjjal kapcsolatos ügyintézéshez kell.
2023. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én a " nők 40-nel" mentem nyugdíjba, tehát bőven 65 alatt vagyok. Így sajnos a személyi nem elég.
2023. júl. 30. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Nincs olyan állami okmány, hogy nyugdíjas igazolvány.


Egy bélyegzett „IGAZOLÁS A NYUGDÍJFOLYÓSÍTÓ IGAZGATÓSÁG ÁLTAL FOLYÓSÍTOTT ELLÁTÁS TÖRZSSZÁMÁRÓL” lap van, ami a Nyugdíjfolyósítóval történő kapcsolattartásra szolgáló törzsszámot tartalmazza; elég ez az azonosító, nem kell sok adatot megadni.

Fénykép nincs rajta. Név, születés ideje, folyósítási cím van rajta; így személyazonosító igazolvánnyal és lakcímkártyával alkalmas a nyugdíjas lét igazolására.


Vannak tartós kedvezményt nyújtó pl. kereskedelmi helyek, ahol a fentiek alapján adnak egy, kizárólag náluk érvényes kártyát, hogy a pénztárnál nyugdíjas kedvezmény igénybevételéhez ne kelljen a törzsszám igazolást, személyazonosító igazolványt és lakcímigazolványt mutogatni; egyébként a három együtt szükséges.


(A 65 év igazolása csak a közlekedési kedvezmény igénybe vételéhez szükséges; ami független attól, hogy valaki nyugdíjas-e, vagy sem.

Vannak 65 év alatti nyugdíjasok, és vannak, akik 65 éves koruk felett sem nyugdíjasok.)

2023. júl. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nincs külön "nyugdíjas igazolvány". Az ezért járó kedvezményeket igénybe veheted a személyi igazolványoddal, ami bizonyítja, hogy 65 év feletti vagy.
2023. júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.🙂
2023. júl. 30. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!