Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi egy mérnök életútja? BSc...

Mi egy mérnök életútja? BSc után merre mentél tovább? Tovább tanultál, vagy dolgoztál? Milyen munkahelyet keresnél, vagy tudományos területen merre mozognál 2023-ban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most fogok végezni gépészmérnök BSc-n. A tervezés érdekel a leginkább, és jelenleg egy éve ilyen területen van állásom, de nem tudom mit kezdjek a jövőben, mert ki szeretném használni az időt, hogy kialakuljon bennem mi is az a terület ami biztosan érdekel. Illetve úgy érzem nem feltétlen szeretnék (lehet csak még) az iparban dolgozni, hanem valamilyen tudományterületen elhelyezkedni, kicsit beleásni magam. (Jelenleg is iparban dolgozom, és tetszik is, szóval nem azért mert nem tetszik.)


Egyetemen sokszor úgy éreztem rohanunk, és ami igazán érdekelt,az a tárgy el se kezdődött, de már vége is volt, és így hogy alig volt rá idő, sokszor nehéz is volt. Cserébe minden évben volt pár töltelék tárgy, ami sok időt elvett ezektől a tárgyaktól, és semmi haszna nem volt. Inkább a számomra érdekesebb tárgyakkal foglalkoztam volna (fizika, mechanika, termodinamika, áramlástan), hogy körvonalazódjon bennem, mit is szeretnék. MSc-n is gondolkozom, de nem tudom gépészmérnök mellé mi lenne az, ami megfelelő.


Tapasztalatokat szeretnék kérni, hogy BSc után ti merre mentetek tovább? Tervezéssel foglalkozó kollégák (ha már nevezhetlek így titeket) tanácsára, és tapasztalatára is kíváncsi vagyok, hogy tervezésen belül hogyan lehetséges az előrelépés (egyre komolyabb alkatrészek, gépek tervezése stb.), illetve milyen irányba mozognátok ha itt tartanátok 2023-ban ahol én? Esetleg valamilyen tudományterületen helyezkednétek el, vagy az iparban dolgoznátok?


Ami érdekel: természettudományok nagy része (leginkább fizika), programozás (bár nem tudok jól, de mindig is meg szerettem volna normálisan tanulni), mechanika, motorsport.



2023. aug. 10. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Hosszu távon alkalmazottként nagy projektek projektvezetésével lehet jól keresni. Ahol van anyagi illetve időbeli, ütemezési felelosségkör is , illetve emberek irányítása. Kifejezetten alkalmazottként, nem vezetőként már sztem csak a programozás az a terület ami fizet. Hiába jó modellező egy gépész vagy epitesz, ha nem vezető csak sima alkalmazott akkor a bere sztem mar csak nagyon kis eséllyel lesz kiemelkedő
2023. aug. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Szívesen látok további kommenteket is.
2023. aug. 24. 23:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen érdeklődési körrel szerintem végezz el egy gépész MSc-t valamilyen elméletibb szakiránnyal (mechanika, áramlástan) és feküdj rá a végeselem-módszerekre/szoftverekre (pro tipp: COMSOL). Ezzel olyan tudást szedhetsz fel, amivel magasabb szintű, érdekes és kreatív munkát végezhetsz majd, ráadásul nem csak egy konkrét szakterületre bezárva magad.
2023. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a legutolsó választ is! Igen a VEM technológiák is érdekelnek, és volt is ilyen tárgyunk BSc-n. Azt viszont nem tudom, hogy ha pl villamosmérnök MSc-t csinálok (a villamos csak példa, lehetne ez más is), akkor nem nyílik-e meg több lehetőség, mintha gépész BSc után csinálok egy "ugyanúgy" gépész MSc-t?
2023. aug. 28. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!