Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek érdemes ebben a...

Szerintetek érdemes ebben a gazdasági helyzetben munkahelyet váltani?

Figyelt kérdés
Gépészmérnökként dolgozok egy kb 500 főt foglalkoztató multinál, de sajnos eléggé bizonytalan lett a cég helyzete. A munka mennyisége nagyon lecsökkent, rengeteg embert kirúgtak, sokan maguktól elmentek. Nem szeretnék munka nélkül maradni, de váltani sem nagyon merek. Szerintetek nézzek másik állást vagy maradjak a helyemen és lesz ami lesz? Ha váltanék akkor milyen területen lenne érdemes elhelyezkednem gépészmérnökként?

2022. szept. 20. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Régóta vagy ott? Kapnál végkielégítést?
2022. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem olyan régóta dolgozok itt. Közel egy éve jöttem ide, és én vagyok a legújabb kolléga.
2022. szept. 20. 11:23
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy a gyakorin erre jó választ kapnál. Én a leírás alapján váltanék de ki tudja, hogy neked mi lenne a jó.
2022. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal hogy körbenezel a piacon nem teszel rosszat. Sőt. Ha te vagy a legújabb, nem értem mar a kérdést sem. Egyértelmű, hogy keresnék. Mire vársz tapsra, fényképészre?
2022. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Én azr mondom hogy a legrosszabb az ha felkészületlen vagy.

Legalább nézd meg a lehetőséget most, így ha esetleg búcsút kell mondani a munkádnak akkor legyen már valamilyen kiindulási pontod

2022. szept. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Igen ahogy iŕták nézelődj! Viszont lehet a helyedben nem váltanék már igy évvége felé! Azért is nem mert ha esetleg felmondanának neked akkor 30 napot még kérhetsz felmondási időre viszont ha most váltasz és az új cégnél elküldenek ez a hülye gazdasági helyzet miatt.. akkor a próbaidő miatt egyből megtehetik és két szék közé esel! Sajnos nehéz dönteni tudom mert ugye nem tudjuk mi fog történni! 2022 messze a legrosszabb évem idáig! Minden csak nehezebb és rosszabb!
2022. szept. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül váltanék, de keresnék új munkahelyet. Hogyha találsz egy szimpatikusat még mindig eldonheted maradsz vagy mész. Olyan területre menj, ami érdekel és szívesen foglalkozol.
2022. szept. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Számomra furcsa, hogy valaki ennyire kényelmes, szorong nemhogy a valtastól, de még attól is hogy egyáltalán felmerje mi van a piacon. Egyszer kell csak elkezdeni utana belejössz, en biztos nem várnám meg amíg lapátra tesznek, kivéve ha utána könnyen talalok helyet ill van sok tartalék. Szerintem mar az is előrelepes ha csak nezelodsz lazán, interjúra sokkal célszerűbb így eljarni mint munkanelkulikent. 4-es vok.
2022. szept. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, honnan veszed, hogy szorongok és kényelmes vagyok, de ez nem így van. Eddig amikor váltottam minden gond, szorongás és stressz nélkül sikerült. Alapvetően sosem volt ellenemre a váltás, de ez a gazdasági helyzet bezavar. Egyszerűen csak félek, hogy ha váltok akkor a próbaidő alatt könnyebben kiraknak ráadásul egyik napról a másikra. Szoktam mindig nézelődni, de sajnos a lehetséges pozíciók száma is csökkent, illetve mindenhonnan azt hallom, hogy létszámstop van. Ezért merült fel bennem a kérdés, hogy érdemes-e váltani.
2022. szept. 23. 09:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó mérnökökre mindig szükség van, főleg így, hogy a válságba hatalmas hiánnyal mentünk bele.
2022. szept. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!