Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért érzem ezt?

Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés

Fogorvosnál voltam és annyira jól esett, hogy megcsinálta a fogaim, nem tudom eléggé meghálálni, pedig kifizettem éa nagyon szépen megköszöntem, neki meg ez a dolga. Lelkiismeretfurdallásom van, de nagyon erősen. Szeretetet érzek a doktornő iránt, pedig nem vagyok szerelmes.

Alig várom, hogy menjek vissza.



2023. aug. 10. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindig is jó érzés épp fogakkal, épp testben, lélekben élni.


Süss valamit.


Én karácsonykor szoktam extra mézeskalácsot csinálni, kürtöskalács kosárban adott embereknek.

Pl fogdokimnak és asszisztenseinek, fotós partneremnek és tanulóinak, meg pár kedves ismeretségnek.

2023. aug. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy mit csinált a fogaddal. Ha például kihúzta egy Rendkívül fájó fogadat, akkor helytálló ez az érzés. Gyakran nem értékeljük azt, amink van, hanem csak akkor ébredünk tudatára a természetesnek vett értékeknek, amikor probléma van vele vagy hiány van belőle.

Néhány éve két fogam szuvas volt. Az egyik Rendkívül fájt. Néhány nap múlva egy fogorvos kihúzta a kritikusabb fogat (majd 1 hétre rá a másikat). 5e Ft volt. Vígan odaadtam annyit érte, különösen néhány nappal később (mikor a zsibbaszó fájdalomcsillapító teljesen elmúlt) miután éreztem, hogy MÁR Nem Fáj.

A fájdalom megszüntetését tudjuk igazán értékelni.

((Ha annyi pénzt kapnék a dolgaimért, amennyit korrektnak gondolok (mert sok probléma megoldásához értek), akkor milliomos lennék. Csak ez nem így megy, meg egyenlőre lehetőségeim sincsenek...de ez már mindegy.))


u.i.: Nem feltétlenül kell többet adni, mint amennyit elkért. Lesznek még gondjaid az életben bőséggel, hiszen az élet tele van gondokkal, anyagi veszteségekkel stb. azokra tartogasd a pénzed (és energiád - az említett sütésre gondolok). Nem fukarság ez, hanem sok gondja van az embernek...

Részemről a sütés már túl sok (mármint túlságosan is érzelmi - igaz, én egy kissé érzéketlen, rideg vagyok, ezt is vedd figyelembe).

2023. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, én nem akarok többet fizetni, meg sütni se.

Kicsit olyan mintha szerelmes lennék bele a hálám miatt. Jól esik nagyon hogy megcsinálja a fogaim. Amúgy nem húzta a fogam

2023. aug. 11. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:

"Lelkiismeretfurdallásom van, de nagyon erősen." - Mire van lelkiismeret furdalásod? Kifizetted az árát, 5 Ft-tal se adtál kevesebbet, akkor honnan származik a lelkiismeret furdalás? A köszönetedet / háládat szeretnéd (vagy inkább szeretted volna jobban) kifejezni? Igen...van, amire caak utólag ébredünk rá, hogy mennyire hasznos volt és (talán) több köszönetet igényelT VOLNA.

De felteszem a kérdést: Szerinted a fogorvosnő most rólad gondolkozik? És azon szomorkodik, hogy nem köszönted meg jobban? (Bocsánat, ha erős a fogalmazás, nem tudom másképp megvilágítani.) Nem, te gondolkozol róla. Neki csak 1 voltál a sok bevételt hozó ember közül. Ha nincsen semmilyen érzelmi kapcsolat és semmi egyéb kommunikáció kettőtök között, akkor bizony így tekint rád.


2-es voltam.

2023. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te a fogorvosnak csak egy munkadarab voltál, mint naponta 20 másik. De akkor fordítsuk meg a kérdést: tételezzük fel, hogy te autószerelő vagy, és a fogorvos hozzád viszi a kocsiját javíttatni. Szerinted ő érezne hálát azon kívül, hogy kifizeti?
2023. aug. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!