Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy munkahelyen ha muszaj...

Egy munkahelyen ha muszaj lenne 1 het szabadsag es a fonokom nem akarja megadni mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2023. aug. 12. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Fordulhatsz például ügyvédhez, vele pedig a bírósághoz. De úgy látom teljesen fogalmatlan vagy a Mtk. vonatkozó részeivel kapcsolatosan. Bocsáss meg, de én nem fogom kikeresni helyetted, és elmagyarázni neked.
2023. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne "muszáj"??? Nem mindegy, mi az ok.
2023. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szoval akkor kotelessege elengedni szabadsagra?
2023. aug. 12. 19:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Összesen 7 szabadnapról rendelkezhet a munkavállaló az év során. Arról pedig halvány fingod sem lehet, hogy az év során eddig kivett szabadnapjaid miképp lettek elkönyvelve. Kapálózhatsz, de ne lepődj nagyon meg, ha egy ilyen mutatvány után véletlenül kirúgnak.
2023. aug. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem írtam sehol, hogy kötelessége lenne elengedni, csak azt, hogy nem mindegy, miért akarsz szabadságra menni
2023. aug. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Én a kérdezőnek válaszoltam, nem neked.
2023. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy kötelessége van: évente egy alkalommal egyben kell kiadnia két naptári hetet.

Egyébként a munkadó rendelkezik a szabadsággal. A munkavállaló kéréseit figyelembe veheti.

2023. aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha még nem vetted igénybe a hét munkanap kérésednek megfelelő szabadságot, akkor sem biztos, hogy köteles a kérésednek megfelelően kiadni. Ugyanis, legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt kell bejelentened az igényed; az nem derül k a kérdésedből, hogy legkevesebb tizenöt nap múlva lesz a „muszáj”.


┌ 122. § (2) A munkáltató évente hét munkanap szabadságot – a munkaviszony első három hónapját kivéve – legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt be kell jelentenie. ┘

2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről hatályos szövegéből.

2023. aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!