Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jövőre ingyenes lesz a jogsi?

Jövőre ingyenes lesz a jogsi?

Figyelt kérdés

Azt hallottam màr több ismerőstől hogy a közèpsulisoknak illetve a szakkèpzèsben tanulòk szàmara a jogsi letètele ingyenes lesz. Legalàbb is a Kresz?!


Szerettem volna èn is elkezdeni nemsokàra, de ha valòban ìgy van akkor vàrnèk vele mivel nagyon sok pènzbe kerül...


Jelenleg most mentem 12. Èvfolyamba, ami szàmomra màr a vègzős èv mivel sima èrettsègis gimin vagyok.


Szerintetek igaz?

Vàrjak vele?


Igazàbòl nem lenne annyira fontos, csak mindenki körültöttem letette, ès gindoltam egyetemi èveim előtt megteszem èn is.



Köszönöm a vàlaszokat.


2023. aug. 14. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Az ismerőseid által biztosított forrásokból mi nem derült ki?
2023. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szeretnèm megtudni hogy igaz e? Meg mivel ők sem biztosak benne...valamint jobb több helyről tàjèkozòdni.


De ha csak szólogatni jöttèl akkor szia, nem vagyok ràd kivàncsi.😄

2023. aug. 15. 01:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Sem kormányzati személytől, sem bárki politikustól nem olvastam, hallottam ennek a felvetését sem. A te kérdésed az első alkalom, hogy ilyenről olvasok.

Az első válaszra adott ingerült kommented alapján nyilvánvaló, hogy az ismerőseid semmilyen forrást nem említettek; felháborodsz azon, hogy kéne ilyen.

Komolyan gondolod, hogy itt bárki biztos választ tud adni? Kizárni nem tudom, hogy bármilyen váratlan intézkedést hozzon a kormány, így ezt sem, de semmi sem utal rá, hogy egyáltalán felmerült ennek a mérlegelése.


Nem tudom, hogy akár a kormány tud-e erre biztosan válaszolni. Lehet, hogy csak annyit, hogy jelenleg nem foglalkoznak ilyen felvetéssel; amivel nem zárják ki, hogy lesz ilyen, bár egyáltalán nem jelenti, hogy igen.

Több tárca is illetékes lehet: Építési és Közlekedési Minisztérium, Pénzügyminisztérium, Belügyminisztérium. Nem gondolom, hogy célszerű egyenként érdeklődni tőlük, de ha gondolod, itt vannak az elérhetőségeik: [link] Célszerűbb a Kormányzati Ügyfélvonalon érdeklődni: 1818, vagy +36 (1) 550-1858, e-mail: ekozig@1818.hu


(Amiről hír van, hogy egy miniszter és egy másik minisztérium államtitkára óvatosan felvetette, hogy a vezetésnél megkövetelt zéró tolarenciát át kéne gondolni. De a Belügyminisztérium rögtön nyilatkozott, hogy szó sem lehet róla. Ki tudja, hogy a miniszterelnök melyik álláspontra bólint rá? Erről legalább van valami hír, bár azt ennél sem lehet tudni, hogy lesz-e változtatás, ha lesz, akkor mikortól, és hogyan? Többen arra tippeltek, hogy a közlekedési bírságok összegét emelő kormányrendeletben lesz, de az összegemelés megjelent a Magyar Közlönyben, a zéró tolarencia változtatásáról szó sincs benne.

Az általad írtról egy hang sincs.)

2023. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az hiányzik...


A fizetősök között is elég sok problémás személy van.


Nem hallottam erről egyik ismeretségemtől se.


Az más kérdés, hogy melóhelyen x %-os támogatást kap.

2023. aug. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Scream85 ***** válasza:

"a kormány azzal egészítené ki a a szakképzési és a köznevelési törvényt, hogy „az állam ingyenesen biztosítja a „B” kategóriás közúti járművezetői engedély megszerzéséhez a közlekedési alapismeretek és a gyakorlati vizsga letételéhez szükséges ismeretek elsajátítását.”


Ez még csak egy tervezet, ha el is fogadják, akkor legkorábban a jövő tanévtől jöhet ez szóba...így valószínűleg te már kiesel ebből mivel ez az utolsó éved középsuliban.

2023. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!