Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy hónapja hogy meghalt a...

Egy hónapja hogy meghalt a szerelmem 😭😭😭😭💔🖤 Nem tudom feldolgozni még felfogni sem...Van aki sorstársam hogy tudott tovább élni? Mennyi idő mire kicsit jobb lesz? Lesz egyátalan jobb valaha is?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolat mélységének függvényében lesz szükséged időre, hogy "el tudd engedni". Csak az idő múlása az egyetlen gyógyír és az, hogy megpróbálsz minél hamarabb magadra találni, - nem hagyod, hogy végzetesen "bezuhanj".
2023. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,fogadd őszinte részvétem!


Nekem június 15-én ment el a párom,életem szerelme,váratlanul.Közös jövőről,családalapításról álmodoztunk,mint férj és feleség terveztük tovább az életünket.

Nem tudom feldolgozni,elfogadni,se elhinni,hogy ez történt.A fájdalom és a hiánya nem enyhül,egyre rosszabb,belül üres vagyok és céltalan.

Próbálom lekötni magam,ideig óráig megy is,munka,a lányom,programok,de állandóan ott motoszkál a rengeteg kérdés,mi lett volna ha...miért így kellett történnie...


Feldolgozni sose fogom,megtanulok nélküle élni.


A párom megígértette velem,hogy ha bármi is történik folytatom amit együtt elkezdtünk és megvalósítom a terveinket,álmainkat.

A feladat adott,meg is fogom csinálni,de egyenlőre nem tudom hogyan kezdjek neki,hogyan álljak taplra,bármit csinálok Ő jut róla eszembe.


Kitartást kívánok!

2023. szept. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben érdemes pszichológushoz fordulni, mivel sokat tud segíteni a gyász feldolgozásában. Át tudom érezni, hogy ez felfoghatatlan veszteség és kín, viszont nem szabad ilyenkor elhagynia magát az embernek, máskülönben elég meredek lehet a lejtő. Az idő is nagyon fontos, hiszen a gyásznak szakaszai vannak, amik akár évekig is elhúzódhatnak mélyebb kötődésnél, szóval csak a saját dolgod könnyíted meg, és rövidíted le ezt az időszakot, ha felkeresel egy szakembert, és őszintén ki tudod beszélni a fájdalmaidat. Így sem lesz 2 perc. Adj még időt magadnak, és próbálj meg mással foglalkozni, próbálj meg nem temetkezni a saját fájdalmadba. Nagyon fontos, hogy ne hagyd el magad, hidd el, idővel sokkal jobb lesz! A gyász utolsó szakasza az elfogadás, ezt pedig a depresszió előzi meg. És előbbin segítséggel sokkal könnyebb túllépned. Fogadd részvétem, illetve erőt, kitartást kívánok!
2023. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Nem hagyhatom el magam nekem is itt a 6éves kislányom aki most kezdte a sulit. Járok pszichológushoz és könyvet is olvasok ami a gyászfeldolgozásról szól. Csak maga a tudat hogy többet nem látom nem hallom a hangját hogy nincs többé 😭😭😭😭 nehéz azóta se enni se aludni nem bírok nyugtatón élek.Remelem egyszer enyhül ez a mély fájdalom :(
2023. szept. 8. 22:26
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Idővel jobb lesz sokkal, csak tarts ki! Illetve ha van egy kislányod, akkor igyekezz minél több időt foglalkozni vele. Pl közös tanulás, utána játék, hétvégi kirándulás, stb.. 6 évesen még nem igazán fogja fel a helyzetet, szóval ezt sem lesz majd egyszerű megértetned vele sajnos. Így tényleg különösen nehéz helyzetben vagy. Csak gondolj arra, hogy neki a legjobbat add, amit ki tudsz hozni magadból. Egy darabig még nehéz lesz viselni ezt az álarcot, viszont idővel remélhetőleg ez már nem csak álarc lesz, hanem önmagad. Az első pár hónap nagyon nehéz, és érthető is, hogy nyugtatót szedj, azzal viszont vigyázz, mert függőséget okozhat, nem is akármilyet.
2023. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Jahh ő nem a kislányom apukája volt és nem is laktunk együtt, így ő csak max kamerán kerdezgeti hogy hogy nem hív. Persze nem mutatom előtte a fájdalmam és nem sírok előtte ő adja nekem a legnagyobb erőt.
2023. szept. 8. 23:03
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Ezt kérlek fejtsd ki bővebben, mert nem igazán értem. Az elhunyt "életed szerelme" nem is találkozott soha a kislányoddal? Trollkodsz? Ez nagyon nem vicces.
2023. szept. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Basszus..mit trollkodnék ilyennel? Nem nem talalkozott vele mer 350 km re laktunk egymástól és csak járt hozzám.3 éven keresztül...de én akkor még kapcsolatba voltam (szóval eleinte a szeretőm volt) mikor jött hozzám a lányom nem volt itthon anyukámnál volt. Nem azt írtam hogy életem szerelme hanem a szerelmem 3 évig tartott... papíron neki is volt valahol egy felesége csak nem éltek együtt...de ez hosszú azért nem akartam ebbe belemenni...A lenyeg nem az h látta e élőben a kislány vagy nem hanem szerettem és meghalt😭😭😭😭 És igen ez kurvára nem vicces és sose szórakoznék ilyennel!!!! Szóval ha nem tudod mivan ne támadj
2023. szept. 8. 23:29
 9/18 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, abszolút nem támadni vagy ítélkezni akartam, csak nagyon fura volt ezek ismerete nélkül nekem az egész. Mint írtam, légy erős! Idővel jobb lesz.
2023. szept. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm :( persze értem hogy furcsa csak eleg bonyolúlt és nem akartam egész regényt írni hogy ismerkedtünk meg..Eleg bonyolúlt
2023. szept. 8. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!