Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kezelhetném ezt a dolgot?...

Hogy kezelhetném ezt a dolgot? Nagyon új ez nekem, nem szeretnék elszállni..

Figyelt kérdés

3 hónapja elkezdtem dolgozni az első munkahelyemen. Szeretem a melót, a társaságot. Nincs nagy fizetésem, de nem is rossz elsőnek, adókedvezménnyel, főleg úgy, hogy még a szüleimnél élek. (egyedül nyilván más lenne a forgatókönyv, ezt én is tudom) Szóval még most tudok gyűjtögetni. El is kezdtem szépen félretenni a pénzeket, látom magam előtt, hogy gyűlni fog. Lassan, de biztosan.

De félek egy kicsit, saját magamtól. Nehogy elbasszam a pénzemet egyszer..

19 éves vagyok, nem iszom, nem cigizek , semmi ilyesmi. Viszont természetesen sok dolgot szeretnék egyszerre aztán rájövök, hogy hülye vagyok és átgondolom mégegyszer és rájövök, hogy tényleg hülye vagyok.

Gyűjtsek vagy ne gyűjtsek valamire? De, ha gyűjtök és közben egy-két dolgot akarok is venni (sok forintért) magamnak, akkor megakad egy kicsit a gyűjtés az alap dolog felé. Amit elterveztem.

Hogy tudok magammal szemben igazságos, reális és fair lenni pénzügyileg?

Atomrobbanás következett be a fejemben mióta ilyeneken kell gondolkodnom..

Nagyon új!



2023. szept. 16. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Természetesen kell félretenni is, meg élni is, meg kell találni a megfelelö egyensúlyt a két dolog között.

A fizetésed egy részét (te döntöd el, mennyit) kapásból félreteszed - ez lesz az, amivel idövel valamit tudsz majd kezdeni), utána kiszámolod, mennyi fix kiadásod van, ehhez hozzászámolsz kb 10 %-ot elöre nem látható esetekre, a maradékkal meg azt csinálsz, amit akarsz, ezt is félreteheted - de más helyre, mint a fix spórolást -, elköltheted valamire, amiat aktuálisan meg akarsz venni, elszórakozhatod.

A lényeg, hogy legyen elöre megtervezve, mennyit teszel ténylegesen félre, mennyi kiadásod van és mennyi az, amivel szabadon rendelkezel.

2023. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akár vezethetném is, valami alkalmazás nincs erre? Nem rossz ötlet.
2023. szept. 16. 17:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy nyitsz a bankban egy takarékszámlát, és oda kötöd le a havi félretett pénzed. Akkor legalább "látni sem fogod", és még kamatozik is neked.
2023. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Perselybe teszem az alkalmazásban.
2023. szept. 16. 19:35
 5/8 anonim válasza:

5-10%-ot félreteszel, amit nem költesz el. Ez a vésztartalék. Másik 5-10%-ot szintén félreteszel. Ezt elköltheted, amikor tényleg szükséges valamire.


Ha féltened kell önmagadtól a megtakarítást, akkor nyiss befektetéssel egybekötött életbiztosítást. Ahhoz szándékosan nem férsz hozzá könnyen, így biztosabban megmarad.

2023. szept. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne a pénzre görcsölj, főleg ha van kikhez fordulnod. Gondolom felmenőiddel laksz és így könnyebb gyűjteni.


Önismeret része az, hogy felfedezed azt, mik érdekelnek vagy sem, mikhez vannak képességeid stb.


Kísérletezz, próbálkozz bátran, hogy mielőbb megtaláld a számodra ideális tevékenységet.


Jómagam pl nem merném összeszámolni, hány dologba kóstoltam bele vagy tanultam el számomra érdekes dolgokat, melyeket felhasználok jelenlegi munkáimhoz.


Merj felfedezni, közben kialakul ez a kép is benned és tudni fogod: ezt szeretném, beruházok erre.


Ne a pénzt szorongasd, hanem azokat a lehetőségeket, felkeresett utakat, amiket ki akaraz próbálni.


Hajrá!


Mert a cél és az elhivatottság meghozza gyümölcsét, vele párhuzamosan pedig a pénzt is, ha jó vagy benne.

2023. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kiszamolod mennyi a havi fix kiadásod+ adsz hozzá kb 10-15 %ot ahogyan írták. A megmaradt összegből eldöntöd mennyit teszel félre és mennyit " költessz magadra". Az ilyen megtakarítással egybekötött életbiztosítást meg a perselyt alkalmazáson belül meg felejtsd el. Ennél még az állampapír is jobb...
2023. szept. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A persely végülis olyan, mintha csak simán a bankszámlámon pihenne a pénzem, nem?

Nekem ez csak az elkülönítés miatt jó. Tudom, hogy romlik az értéke..

2023. szept. 18. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!